Ford SYNC3 Sistemli Araçlarını Güncelliyor

Ford 2016 model ve üstü serilerde SYNC3 sistemi için bir güncelleme yayınladı. Yayınlanan yeni güncellemeyi yüklemek için neler yapmak gerekiyor?

Ford SYNC3 Sistemli Araçlarını Güncelliyor

Otomotiv devi Ford, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamayla beraber otomotiv alanında ilklerden birine adım attı. Marka yaptığı açıklamada SYN3 multimedya sistemine sahip olan araçlarının güncelleneceğini belirtti. Daha önce pek fazla rastlamadığımız güncelleme sistemiyle beraber araçlarda kullanılan SYNC3 sisteminin Android Auto ve Apple CarPlay desteği alacağı da açıklandı. Sistemin işleyişinin ve güncellemenin detayları da şimdiden paylaşılmış durumda. Peki Ford SYNC3 güncellemesi için nasıl bir yol izlenecek? Ford sahipleri araçlarını nasıl güncelleyebilecekler? Bunun için yapılan bilgilendirmeleri aktaralım.

Ford SYN3 Nasıl Güncellenecek?

Öncelikle SYNC3 sistemini güncellemek için aracınızda SYNC3 sistemi olmalı. 2016 ve daha üstü Ford modellerinde SYNC3 kullanımı yapılan araçlarda güncelleme desteği bulunuyor. Daha eski modellerde veya multimedya sisteminin farklı olduğu araçlarda güncelleme durumu söz konusu değil. Aracınız bu şartları karşılıyorsa güncelleme yapabilmek için öncelikle “owner.ford.com” adresine girmeniz ve aracınızın modeline göre yayınlanan güncellemenin dosyasını indirmeniz gerekiyor.

Güncellemeyi indirdikten sonra herhangi bir USB cihazına güncellemeyi yükleyerek doğrudan aracınızın güncellemesini yapabiliyorsunuz. Bunun dışında kablosuz bağlantılar üzerinden de güncellemeler yapmak mümkün. Fakat bu güncellemeler için hem araç desteği hem de bağlantı desteği bulunması gerekiyor. Eğer kesin bir çözüm isterseniz aracınızı servise götürerek de güncelleme yaptırmanız mümkün. Ford bu şekilde de destek vereceğini açıkladı.    

ford 2016 ford sync3 ford sync3 güncelleme
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.