Ford, CarPlay Özelliği ile Dikkatleri Üzerine Çekiyor !

Ford markası, 2017 model araçlarında Apple ve Android İşletim Sistemi kullanmaya karar verdi. Böylelce Ford otomobillerde CarPlay uygulaması kullanılması için çalışmalara başlandı. detaylar haberimizde...

Ford, CarPlay Özelliği ile Dikkatleri Üzerine Çekiyor !

Ford yeni model araçlarının neredeyse tamamına akıllı telefonlar için uyumlu olabilecek ve sürücünün telefonla dikkatinin dağılmaması için uygun olan donanımlar yerleştirdi. Donanımsal özelliğe göre aktif olacak bu durumla birlikte sürücü seyirhalinde çok kolay hem aracını hem de telefonunu kontrol edebilecek.

En üst segment aracından en alt segment aracına kadar mobil uyumlu donanımlar yerleştiren Ford, gerek Apple, gerekse Android işletim sistemlerine uyumlu modüller yerleştirdi. Bu modüller sayesinde araç sürücüsünün can güvenliğinin yanı sıra konforunu da düşünen Ford, sürücülerin müzik dinleme, sms atma, telefonla konuşma veya navigasyon gibi özellikleri kullanmasında kolaylık sağlayacak.

Araç ile telefonun eşleştirilerek uyumlu hale gelmesiyle birlikte sürücü telefonunu eline almadan araç kullanırken de istediği gibi telefonundan faydalanabilecek. Aracın ekranına yansıtılabilecek olan özellik sayesinde bu imkanı daha da rahat kullanabilecek olan sürücüler, hem Apple İOS hemde Android işletim sistemleriyle telefonlarını kullanabilecek.

2016 Model araçların bir çoğunda 2017 model araçlarında neredeyse tamamında kullanılacak olan vu özellikle beraber Ford, bir çok üst düzey ve yün binlerce dolarlık araçların uygulaığı sistemi en düşük fiyatlı aracına bile donanım olarak getirmiş oldu.

Opsiyonel olan bu özellik sıfır araç alacakların isteğiyle kurulmakta. Bu da kullanıcı için ek külfet ama ekstra konfor demek oluyor.

ford ford yeni özellik arabalarda yeni özellikler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.