Foça’dan, Boccia Türkiye Şampiyonası Başarısı

Bedensel Engelliler Türkiye Boccia Şampiyonası’na katılan Foça Belediye Spor Kulübü, BC 3 çiftler kategorisinde 4.’lük kazandı.

Foça’dan, Boccia Türkiye Şampiyonası Başarısı
Bedensel Engelliler Türkiye Boccia Şampiyonası’na katılan Foça Belediye Spor Kulübü, BC 3 çiftler kategorisinde 4.’lük kazandı.
Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu tarafından, 20-22 Mayıs tarihlerinde, Aksaray’da düzenlenen Bedensel Engelliler Türkiye Boccia Şampiyonası’na, 19 ilden 76 sporcu katıldı. Şampiyonaya, Foça Belediyesi Boccia Antrenörü Şebnem Sezer’in nezaretinde Veli Ortak ile katılan Foça Belediye Spor Kulübü, BC 3 çiftler kategorisinde 4. oldu.
“İLÇEMİZİ BAŞARIYLA TEMSİL EDİYORLAR”
Veli Ortak ve Şebnem Sezer’i mücadelelerinden ötürü kutlayan Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ, “Engelli kardeşlerimiz bizler için çok değerli. Onların mutlu olduğunu görmek bizleri de çok mutlu ediyor. Foça Belediyesi olarak, Boccia kursumuzu engelli kardeşlerimize pozitif güç vermek amacıyla düzenliyoruz. Boccia kursumuza katılan kardeşlerimiz, katıldıkları şampiyonalarda ilçemizi başarılarla temsil ediyorlar. Spor, engel tanımaz” dedi.
KUPA VE MADALYA VERİLDİ
Birbirinden zevkli ve çekişmeli müsabakaların yaşandığı Bedensel Engelliler Türkiye Boccia Şampiyonası’nın ardından dereceye giren sporculara, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanvekili İlhami Kılınçkaya, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cüneyt Alkan, Bedensel Engelliler İl Temsilcisi Hamdi Turan, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu As Başkan Selim Özen ve şube müdürleri tarafından kupa ve madalya verildi. Ayrıca, dereceye giremeyen turnuvaya katılan tüm sporcu ve antrenörlere de katılım madalyası verildi. Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu tarafından paralimpik Boccia sporunun ülkemizde gelişimi doğrultusunda şampiyona öncesi Aksaray’da iki gün boyunca ABD’li üç eğitmen Mark Floraswick, Johnson Harold ve Dianne Fowler tarafından antrenör ve hakem eğitimi verildi.
Şampiyonada dereceye girenler takım ve sporcular şöyle;
Ferdi:
BC 1 klasmanı: 1. Fatih Akkan, 2. Birhan Erdal, 3. Şule Türkoğlu
BC 2 klasmanı: 1. Mustafa Özkan, 2. Öner Şen, 3. Furkan Kuzucular
BC 3 klasmanı: 1. Yaşar Çınar, 2. Yavuz Acar, 3. Göksel Pala
BC 4 klasmanı: 1. Salim Yalçın Kaya, 2. Rabia Nur Poyraz, 3. Fulya Vural
BC 5 klasmanı: 1. Erkan Koç, 2. Mustafa Demir, 3. Murat Yıldırım
Takım:
BC 1 klasmanı: 1. İzmir Büyükşehir Belediye Spor, 2. İzmir Gaziemir Spor, 3. Sivas Engelli Şekerspor
BC 3 klasmanı: 1. İzmir Büyükşehir Belediye Spor ve Kocaeli Spor, 2. Samsun Spor, 3. Kayseri Spor
BC 5 klasmanı: 1. Sivas Gençlik Spor, 2. Sivas Engelli Şeker Spor.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.