Flaş Gelişme! Düşen Rus Uçağı Kızıl Ordu Korosunu Taşıyordu!

Son dakika gelişmesi olarak bültenlere düşen Rusya TU-154 tipi uçakta bulunan 91 kişi arasında rusya devletinin Kızıl Ordu Korosu ekibinden isimlerin de olduğu öğrenildi!

Flaş Gelişme! Düşen Rus Uçağı Kızıl Ordu Korosunu Taşıyordu!

Sabah saatlerinde ajanslara düşen rus uçağının düşmesi ile ilgili ayrıntılar gelmeye devam ediyor. Rusya'nın sahil kentlerinden biri olan Soçi'den havalanarak Karadeniz üzerinde düştüğü açıklanan uçak yolcularının Rusya Devleti'nin resmi korolarından Kızıl Ordu Korosu ekibini taşıdığı öğrenildi. 

Kızıl Ordu Korosu, daha önce bazı Türk sanatçılarla ve Mehter Takımı ile birlikte verdiği konserler hafızalarda belirirken koro, daha önce bir çok dünyaca ünlü şarkıları yorumlamış ve bu yönüyle tüm dünyada tanınan bir devlet korosu ünvanı kazanmıştı. 

Soçi kentinten havalanarak Karadeniz üzerinde düştüğü açıklanan 91 yolcusu bulunan uçakta, Kızıl Ordu Korosundan koro şefi Valery Halilovun'un da bulunduğu belirlendi. 

Sovyetler Birliği döneminde 1928 yılında kurulan Kızıl Ordu Korosu, Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği halklarına ve rus ordularına moral vermek amacıyla kurulmuş ve bu dönemden itibaren konserlerini vermeye devam ediyordu. Kızıl Ordu Korosu, tarihinde Türk sanatçıların da aralarında bulunduğu bir çok ünlü isimle birlikte konserler vermiş, geçtiğimiz yıllarda ise Mehter Takımı ile birlikte büyük bir konser vererek iki ülke arasında güçlü bağların oluşmasına da önayak olmuştu. 

Repertuarında, 2binden fazla eserin bulunduğu koro, rus halk şarkılarından, dünyaca ünlü eserlere, pop müzik şarkılarından rock tarzına kadar geniş bir repertuarla konserlerinde dinleyicilerini büyülemeye devam ediyordu. 

rus uçağı Tu-154 Kızıl Ordu Korosu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.