Firefox Yeniden Eski Günlerine Dönmeyi İstiyor

Mozilla şirketine ait olan Firefox tarayıcısı, Google şirketine ait Chrome tarayıcısının uzun bir süredir elinde tutmakta olduğu tahtın yeni sahibi olmak amacıyla kollarını sıvadı. Firma, Firefox 57 ile birlikte yeni bir dönem başlatmayı hedefliyor.

Firefox Yeniden Eski Günlerine Dönmeyi İstiyor

Mozilla şirketine ait olan  Firefox tarayıcısı, Google  şirketine ait Chrome tarayıcısının uzun bir süredir elinde tutmakta olduğu tahtın yeni sahibi olmak amacıyla kollarını sıvadı. Firma, Firefox 57 ile birlikte  yeni bir dönem başlatmayı hedefliyor.

Bilmiş olduğunuz üzere uzun bir süredir Google Chrome tarayıcısı en popüler internet tarayıcısı olma ile ilgili ünvanını hiç kimseye kaptırmadı. En son olarak bu durumda Mozilla’nın gerçekten artık canına tak etmiş gibi gözükmekte.

Mozilla'nın Baş Yöneticisi olan Chris Beard, Firefox’u yeniden güçlü kılmanın peşinde oldukları ile ilgili bir açıklama gerçekleştirdi. Chrome tarayıcısına bir karşı  bir saldırı peşinde bulunan Mozilla, bu konu ile ilgili pek çok şeyin üstesinden gelebilmek ve de rakibini  çok daha az sevilir bir duruma getirmek mecburiyetinde.

14 Kasım tarihi içerisinde sunulacağı açıklanan Firefox 57 ile birlikte gidişatı değiştirmeyi isteyen firma, internet tarayıcısının bir takım özelliklerinin ise Teknoloji perspektifinin açısından fazlasıyla başarılı olduğunu ve de pek çok kişiyi geri kazanabilecek olduğunu vurguluyor. Diğer taraftan Mozilla şirketi özellikle de bellek yönetimi ile ilgili neler yaptı fazlası ile merak edilmeye başlandı. Çünkü girma da neler sunacak olduğu konusunda fazlası ile sıkı ağızlı..


Fark yaracağı açıklanan Firefox geliştirmelerinin pek çoğunun ise Quantum ismi verilmiş bir projeden geldiği belirtilmekte. Örnek verecek olursak verilmiş olan Stylo’nun biçimlendirme  ile ilgili işlemlerine hız kazandırdığını, Quantum Flow’un da pek çok yavaşlama hatalarını ortadan kaldırmış olduğu ve en son Quantum Compositor’un da websitesinin görüntülemelerini hızlandırmış olduğu söyleniyor.

mozilla firefoz chrome
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.