Final Cut Pro 7 Programını Sevenler İçin Çok Üzücü Haber

Final Cut Pro 7 programı şu an içerisinde profesyonel video düzenleme işiyle uğraşmakta bulunan insanların en fazla kullandığı yazılımlardan bir tanesi olarak ön plana çıkıyor.

Final Cut Pro 7 Programını Sevenler İçin Çok Üzücü Haber

Final Cut Pro 7 programı şu an içerisinde profesyonel video düzenleme işiyle uğraşmakta bulunan insanların en fazla kullandığı yazılımlardan bir tanesi olarak ön plana çıkıyor. Lakin FCP 7 modelinin üstüne tanıtılmış olan Final Cut Pro X programı tanıtıldığı yazılımın hayranlarının tarafından çok büyük tepkiler almış idi. Şimdi gelmiş olan haberler de bir şok etkisi yaratabilecek gibi görünmekte.

Çünkü yapılmış olan açıklamaya bakılırsa macOS işletim sisteminin yeni sürümüyle beraber artık Final Cut Pro 7 programı hiçbir şekilde çalışmıyor olacak. Bu sebeple yeni güncelleme ile beraber Final Cut Pro programını kullanmayı isteyenlerin tek şansı  ise Final Cut Pro X  programı olacak.

Final Cut Pro X programı ise direkt bir şekilde kullanım basitliği sağlamak amacıyla profesyonel bütün özelliklerin ortadan kaldırılmış olduğu özel bir sürüm. Bu sebeple de Final Cut Pro programını sevenler tarafından hiçbir şekilde kullanılmayacak olduğunu düşünmek hiç bir şekilde yanlış olmaz.

Tabiiki gelmiş olan tepkilerin hemen sonrasında Final Cut Pro X modeline pek çok güncelleme gerçekleştirildi ve de Final Cut Pro 7 modelinde olan temel özelliklerin pek çoğu uygulamaya eklenmiş oldu. Yine de aslında bu süreçte pek çok kişinin başka yazılımlara doğru kaymış olduğunu söylemek de hiç bir şekilde yanlış olmaz.

final cut pro 7 final cut pro x macos
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.