FIFA Futbolcuları Giyilebilir Ürünler İle Takip Etmeyi İstiyor

Herkes hoşlanmıyor olsa bile, futbol da artık yavaş bir şekilde modern çağa uyum sağlamaya başlıyor.

FIFA Futbolcuları Giyilebilir Ürünler İle Takip Etmeyi İstiyor

Herkes hoşlanmıyor olsa bile, futbol da artık yavaş bir şekilde modern çağa uyum sağlamaya başlıyor. Futbol yönetimini üstlenmiş olan FIFA, Uluslararasındaki Futbol Birliği Kurulu (IFAB)'yla beraber gol çizgisi teknolojisi ve de Video Yardımcı Hakem teknolojisini oyunlara dahil etmek amacıyla çalışmalar yürütmeye başladı. Fakat futbolun teknolojisi ile bütünleşmesi ise burada kalmayacak gibi gözükmekte. FIFA artık  giyilebilir ürünler ile  birlikte sahada yer alan futbolcuların takip edilebilmekte olduğu bir sistemi hedeflemekte.

IFAB ise bu hedefini gerçeğe dönüştürebilmesi amacı ile FIFA’ya sonuna kadar destek oluyor. Kurul 2015 senesi içerisinde Elektronik Performansı Takip Sistemleri (EPTS) ile alakalı küresel bir standart oluşturulabilmesi amacıyla çağrı yapmıştı. Çalışmalar içerisinde hedef olarak oyuncuların resmi maçlar gerçekleşirken giyilebilir teknoloji ürünlerinin kullanılacak olması belirtilmişti. EPTS’nin tam olarak ne zaman ve de nasıl uygulamaya sokulacağı konusundaki kararın gelecek mart ayında verilecek olduğu da açıklandı.

IFAB sahada yer alan oyuncuların fitness  ile ilgili bilgilerini gerçek zamanlı bir şekilde görmeyi sağlayacak ürünleri onaylama konusunda çok istekli. Kalp atışının hızı, katedilmiş olan mesafe, hız ve de yorgunluk seviyesi gibi  önemli bilgiler, bu ürünlerin sayesinde kolay bir şekilde görülebilecek. Futbolcular ise hâli hazırda antrenmanlar içerisinde bu tarzdaki bilgileri ölçmeyi sağlamakta olan özel ürünler kullanabilmekte. Fakat bu ürünlerin maçlar esnasında kullanımına ise hiç bir şekilde izin verilmiyor.

fıfa futbol ıfab
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.