Ferrari Yeni Bir Döneme Geçiyor

İtalyan otomotiv devi Ferrari'nin CEO'su Sergio Marchionne'nin yaptığı resmi açıklamada, Ferrari'nin gelecek modellerinde Hybrid motor teknolojisi kullanılacağını açıkladı.

Ferrari Yeni Bir Döneme Geçiyor

Birçok kişinin hayâlı olan bu lüks otomobil sadece fiyatı yönünden değil görünüşü, kalitesi, dizaynı kısacası her yönden ilgi çeken bu otomobil son olarak aldığı yeni bir kararla kendini yenileyeceğini söyledi.
Lüksü ve hızı bir araya getiren Ferrari yeni bir döneme geçiyor. Gelişen teknolojiyi yakından takip eden firma, Hybrid modeller üzerindeki büyük ilgiyi gördüklerini ve çalışmalarını bu teknolojiye yönlendireceklerini açıkladı.

2016’da alınan karar ile artık 2019 yılından sonra üretilecek olan Ferrari modelleri Hybrid motora sahip olacak. Ayrıca bununla birlikte gelecekte modellerde manuel vites kutusunun kullanılmayacağını açıklayan Marchionne, Ferrari'yi performans canavarına dönüştüren bazı parçalarda köklü değişime gideceğini belirtti.

Özellikle Hybrid motor teknolojinin altını çizen CEO, bu teknolojinin araca kazandıracağı ekstra performans ve tasarruf konusunda umutlu olduklarını dile getirdi. 

Dünyaca ünlü otomobil üreticisi firma, aldığı kararla 2019 yılı itibari ile içten yanmalı motorları tek başına hiçbir modelinde kullanmayacak. Kullanacağı elektrikli motor üzerinde çalışmalarını sürdüren Ferrari elektrikli motor menzilini günlük 50 km'nin üzerine çıkarmayı hedefliyor.

Ferrari İtalyan Marchionne CEO
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.