Facebook'un Genç Kullanıcıları Kaybetmeye Başladığı Açıklandı

Görünene bakılırsa Amerika asıllı gençler artık Facebook platformu ile o kadar çok ilgilenmiyorlar.

Facebook'un Genç Kullanıcıları Kaybetmeye Başladığı Açıklandı

Görünene bakılırsa Amerika asıllı gençler artık Facebook platformu  ile o kadar çok ilgilenmiyorlar. eMarketer'in tarafından Pazartesi günü yayınlanmış olan yeni bir rapora bakılırsa 12 ila 17 yaş arasındaki gençler tarafından Facebook kullanılması bu sene düşecek ve  de bu, Facebook kullanımının herhangi bir yaş grubu amacıyla düşmüş olduğu tahmin edilen ilk sene.

Aynı rapor ise 25 yaşında olan insanların Facebook'u çok daha az kullanmakta olduğunu belirtiyor. Bunun yerine ise Instagram ve  de Snapchat'e geçiş yapıyorlar.

eMarketer'in tahmin analistlerinden Oscar Orozco'nun yapmış olduğu açıklamaya bakılırsa Facebook'tan ayrılmış olan kişilerin yanında, Facebook'ta kalmış olan gençlerde platforma  çok daha az ve nadir bir şekilde giriş yapmakta. Aynı zaman içerisinde 20li yaşlara girmiş bulunan gençlerin bir bölümü, Facebook'u komple atlarken Facebook'un satın aldığı Instagram ile ilgilenmeye devam etmekteler.
En azından ise Instagram'a gösterilmekte olan ilginin Facebook için daha iyi olduğu da söylenebilir.

Fakat Snapchat içinse durum fazlası ile iyi gözüküyor. Ana firma olan Snap Inc  şirketi kullanıcı sayısının artmasındaki yavaşlama sebebiyle analistler ile birlikte yatırımcılar ve de reklamcılar tarafından eleştiriliyordu. Snapchat'in ayrıca günlük 173 milyon tane aktif kullanıcısı, Facebook'un ise aylık 2 milyar  tane aktif kullanıcı olmasından ve de Instagram'ın 700 milyon tane kullanıcısına göre fazlasıyla az.

Fakat eMarketer  ise Snapchat kullanımı amacıyla tahminlerini arttırmış bir halde. En çok büyümenin ise %19.2 ila 18 - 24 yaş aralığında bulunması bekleniyor.


 

facebook snapchat instagram
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.