Facebook’da Yeni Dönem !

Facebook, Messenger uygulaması için yeni bir dönem açıyor. Anlık mesajlaşma uygulamasının oldukça yaygın kullanılması nedeniyle güvenlik tehditleriyle karşı karşıya kalan Facebook şifreleme dönemine başlıyor.

Facebook’da Yeni Dönem !

Milyarlarca kişinin kullanımı nedeniyle siber saldırılarıyla en fazla karşı karşıya kalan uygulama Facebook oldu. Facebook, bu yüzden mesajlaşma uygulaması için şifreleme özelliğini aktif etti. Bir başka Facebook servisi olan WhatsApp'ta da geçtiğimiz aylarda  uçtan uca şifreleme özelliği aktifleştirilmişti. Bu şifreleme yöntemi sayesinde paylaşılan mesajlar ve sesli aramalar kriptolanıyor ve içeriklerine ulaşmak imkansız hale geliyordu. WhatsApp'taki uçtan uca şifreleme sistemi varsayılan olarak aktif olmaktaydı. Facebook Messenger da ise durum biraz daha farklı olacak. Bu şifrelemeden yararlanabilmek için şifreleme özelliğini sizin aktifleştirmeniz gerekecek.

Facebook Messenger'ın uçtan uca şifreleme özelliğinin önümüzdeki aylarda hizmete açılması bekleniyor. Facebook Messenger kullanıcılarının iki seçenek arasından tercih yapmaları sağlanacak. ilk olarak Facebook’un mesajları okumasına ve analiz etmesine olanak sağlayarak makine öğrenimi sayesinde akıllı cevap özelliğinden yararlanabilecekler.İkinci olarak da uçtan uca şifrelemeyi aktifleştirecekler ancak önerilen cevapların avantajlarından mahrum kalacaklar .

Facebook Messenger İndir :

Sosyal Paylaşım sitesi Facebook web veya mobil sayfasına giriş yapmaya gerek kalmaksızın, akıllı telefonlar üzerinden anlık mesajlaşma kolaylığı sağlayan Facebook Messenger, binlerce farklı emoji ile beraber sohbetleri eğlenceli hale getiriyor. Aynı zamanda sesli ve görüntülü konuşma imkanı da sunan uygulamayı android telefonlar için Google Play Store üzerinden, Apple ürünleri olan Macbook ve iPhone için ise App Store üzerinden indirebilirsiniz. 

Facebook Messenger Android İndir

Facebook Messenger IOS indir

Öne Çıkan Özellikler

Facebook Messenger uygulamasına sahip olan diğer akıllı telefon kullanıcılarıyla mesajlaşma imkanı sunan Facebook Messenger, Facebook arkadaşlarınızla da haberleşme imkanı sunar. Bildirim sistemi sayesinde, size gelen anlık mesajlarla ilgili uyarı bildirimleri alırsınız. Aynı zamanda, göndereceğiniz anlık mesajlara fotoğraf, video veya ses kaydı gibi dosyalar ekleme şansınız bulunmaktadır. Tüm bunların yanında, Facebook Messenger, gönderilen ve alınan mesajları saklar ve bu sayede bu mesajlara daha sonra da dilediğiniz zaman tekrar ulaşabilirsiniz. Ayrıca, Facebook Messenger uygulaması ile, grup mesajlaşması özelliğini de kullanarak mesajlaşma gurupları oluşturabilirsiniz. 

Facebook Facebook Messenger Facebook Messenger İndir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.