Facebook Yapay Zeka İle Alakalı Çok Önemli Bir Adım Attı

Yapay zeka ile ilgili fazlasıyla başarılı çalışmalara imzasını atan Facebook platformu, bu durumu bir adım daha ileriye taşıyabilmek amacıyla yeni bir tane yapay zeka araştırması laboratuvarı kurmakta.

Facebook Yapay Zeka İle Alakalı Çok Önemli Bir Adım Attı

Yapay zeka ile ilgili fazlasıyla başarılı çalışmalara imzasını atan Facebook platformu, bu durumu bir adım daha ileriye taşıyabilmek amacıyla yeni bir  tane yapay zeka araştırması laboratuvarı kurmakta.

Artık ikili tartışmaları da bir kenara bırakıp, piyasada bulunan otonom araçları ve de yaşamınızın her noktasında karşımıza çıkmakta bulunan akıllı cihazları da göz önünde bulundurduğumuz zamanda yapay zeka ile ilgili halen kat edilmesi gerekli fazlasıyla uzun bir yol bulunduğunu da çok rahat bir şekilde söyleyebiliriz.

Bunun dahilinde araştırma ekibini her geçtiğimiz gün büyütmeye devam etmekte bulunan Facebook platformu, Menlo Park, ile birlikte New York ve de Paris'in hemen sonrasında 4. yapay zeka araştırması laboratuvarını Kanada'da yer alan Montreal şehri içerisinde açmakta.

Laboratuvarın  aynı zamanda yapay zeka konusunda çok iddialı projeler yürütmekte olan bilim adamları ve 
 de mühendislere ev sahipliği yapacak olduğunu belirten üst düzeydeki yöneticilerden bir tanesi olan Yann LeCun, robotik bir diyalog sistemlerinin yanında güçlendirici  bir öğrenme uygulamalarının üstünde yoğunlaşacak olduklarını da belirtmekte.

McGill Üniversitesi içerisinde bilgisayar biliminin profesörü şeklinde görev yapmakta bulunan Joelle Pineau'nun liderliği ile yönetilecek olduğu açıklanan araştırma merkezi içerisinde  geliştirilmiş projelerle devasa bir tane veritabanına sahip olduğu belirtilen Facebook platformunun fazlası ile gelişmiş bir platform durumuna gelecek olduğu ifade edilmekte.

facebook yapay zeka menlo park
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.