Facebook ve Instagram Bildirim Sistemi Birleşiyor

Facebook yeni bildirim sistemi üzerinde çalışıyor. Uygulamanın yeni bildirim sistemi nasıl işeyecek? Bildirim sistemiyle tüm uygulamalar birbirine mi bağlanacak?

Facebook ve Instagram Bildirim Sistemi Birleşiyor

Sosyal medyanın en önde gelen uygulaması olan Facebook, son aylarda daha çok güncelleme haberleriyle gündeme geliyor. Sosyal medya devinin güncellemeleriyle beraber değişen sistemleriyse kullanıcıların epey bir ilgisini çekmekte. Sadece ana uygulama Facebook üzerinde de değil hemen hemen her uygulamasında güncellemelere önem veren Facebook, şimdilerde tüm uygulamalarını bir araya getirecek bir sistem üzerinde çalışmaya başladı.

Bu sistemle beraber artık kullanıcıların tek bir uygulama üzerinden Facebook veya Instagram üzerinden tüm uygulamaların bildirimlerini görebilecekleri belirtiliyor. Yeni sistemin kullanımı hakkında da belli başlı bilgiler ortaya çıkmış durumda. Özellikle bildirim sisteminin nasıl işleyeceği konusunda bilgilendirmeler yapılmaya başlandı.

Yeni Sistem Nasıl Çalışacak?

Bildirim sisteminin işleyişi de oldukça basit olacak. Kullanıcılar Facebook üzerindeyken doğrudan diğer uygulamalardan bir bildiri aldıklarında bildiri uyarıları ekranda gözükecek. Bildirimlerin üzerine tıkladığında ya da menü ikonu üzerinden tıklanarak diğer uygulamalara anında geçiş yapılabilecek. Özellikle Instagram ve Facebook arasında çok daha uyumlu çalışacağı belirtilen sistemin Facebook üzerinden çalışması bekleniyor.

Fakat Instagram içinde menü ikonları kullanılacak mı ya da bildirim menülerine yer verilecek mi bunu şu an için bilmiyoruz. Yapılan açıklamalara bakacak olursak genel bir sistem söz konusu olsa da bildirimler sadece Facebook üzerinden görüntüleniyor olabilir. Bunun için yeni sistemin yayınlanacak beta sürümünü beklemek gerekiyor.

 

facebook ınstagram facebook bildirim sistemi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.