Facebook Üzerinden Yemek Sipariş Etme Özelliği Kullanıma Sunuldu

Facebook gerçekten sosyal ağ deneyimini sonuna kadar yaşayabileceğiniz efsanevi bir platform olmayı başarıyor. Her geçen gün daha fazla özellik sunarak farklı ağların özelliklerini bünyesine entegre ediyor. Bu noktada Facebook yemek siparişi işine de el atmaya başlayacak gibi görünüyor.

Facebook Üzerinden Yemek Sipariş Etme Özelliği Kullanıma Sunuldu

Facebook geliştirici özellikleri arasında dikkat çeken ''Food Order'' yani Yemek Siparişi seçeneği dikkatleri üzerine topladı. Görünen o ki Facebook yemek sipariş kanallarını devre dışı bırakarak milyarlarca kullanıcısının doğrudan Facebook üzerinden sipariş vermesine olanak tanıyacak. Bu durumda birçok ismin aklına takılan ilk soru ise Facebook Pay gibi bir ödeme sisteminin de gelip gelmeyeceği oldu.

Facebook ile yemek siparişi vermek isteyen kullanıcılar farklı bir yemek sipariş sitesine ihtiyaç duymayacak. Yakınında bulunan restoranlar arasından seçim yaparak siparişini iletecek ve yemeğini alabilecek. Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz günlerde de Apple pizza kutusu patentiyle adından söz etmişti.

Teknoloji devlerinin yiyecek içecek sektörüne karşı bu kadar ilgi göstermesi ister istemez insanların aklına daha nelerle karşılaşacağız sorusunu getiriyor. Şu sıralar ABD merkezli olarak geliştirilmeye odaklanan yemek siparişi için sonradan global bir yayılma bekleniyor. Aynı şekilde ilk etapta doğrudan Facebook üzerinden sipariş verilebileceği gibi restoran zincirleriyle bağlantılı olan yemek siparişi siteleriyle ortak çalışılacağı konusunda hemfikiriz.

Dünya devi online yemek zincirleriyle ortak bir çalışma neticesinde tam olarak ne zaman Facebook'tan yemek siparişi verebileceğimiz ise bilinmiyor. Tek bilinen şey Mark Zuckerberg internette el atmadığı sektör bırakmayacak.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.