Facebook Üzerinde Hızlı Olanın Tepeye Çıkacağı Açıklandı

Facebook, yakın bir zamanda Haber Kaynağı algoritması içerisinde çok önemli bir değişikliğe gitme konusunda hazırlık yapıyor.

Facebook Üzerinde Hızlı Olanın Tepeye Çıkacağı Açıklandı

Facebook, yakın bir zamanda Haber Kaynağı algoritması içerisinde çok önemli bir değişikliğe gitme konusunda hazırlık yapıyor. Facebook şirketi, kendisine ait olan Instant Article (Anlık Makale) şeklini kullananlar kullanıcılarda dahil olmak üzre, daha hızlı yüklenebilmekte olan web sayfalarına bağlantıların dağıtımını arttırabilecek olan özel bir değişikliğe gitme yolunda. Değişiklik ise, bağlantıları çok daha yavaş yüklenmiş olan sayfaları olumsuz yönde etkilemiş olacak.

Facebook, artık hızlı açılmakta olan web sitelerine yönlenen bağlantılara ayrıcalık sağlayacağını açıkladı. Yavaş yüklenmekte olan bağlantılar da çok daha az gösteriliyor olacak.

Haber Kaynağı ile ilgili güncellemesi, önümüzdeki aylar içerisinde kademeli bir şekilde yayınlanmaya başlayacak. Yayıncılara da gerekli düzenlemeleri yapabilmeleri maksadıyla bir zaman tanınacağı açıklandı. Haber Kaynağı içerisinde gösterilecek olan bağlantıların seçimi konusunda kullanıcının bağlantısının hızının ve alakalı web sitesinin açılış hızları dikkate alınıyor olacak. Sayfası daha hızlı şekilde yükleniyor ise, sayfaya gitmekte olan bağlantılar Haber Kaynağı içerisinde üst sıralarda gösterilecek.

Bir  tane Facebook sözcüsü ise  ''Bu bahsi geçen güncellemeyi Instant Article şeklindeki içeriklere öncelik vermek amacıyla yapmıyoruz'' ifadelerine yer verdi. ''Bizler  aslında bu güncellemeyi, insanların bize anlatmış olduklarına cevap olarak vermekteyiz. Daha hızlı yüklenmekte olan web sayfalarının hem Facebook içerisinde hem ise İnternet üzerinde insanlar için çok daha iyi bir deneyim olduğu konusunda bilgi sahibiyiz.'' ifadelerine yer verdi..

facebook haber kaynağı ınstant article
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.