Facebook, Şarjın Yüzde Yirmisini Tek Başına Harcıyor!

Yaklaşık 3,5 yıl önce, Facebook uygulamasının iOS cihazlarındaki batarya boşaltma sorunlarından sorumlu olduğu ortaya çıkmıştı. Geçtiğimiz yıl Facebook bunu kabul etti ve uygulamanın güncellenmiş bir sürümünün sorunun sınırlandırılmasına yardımcı olacağını söyledi. Ancak bugün Facebook uygulamasını herhangi bir Android cihazına yükleyen kullanıcılar, yeni bir batarya sorunu ile karşı karşıya kaldılar. Kullanıcılar Facebook uygulamasının pil performanslarını yüzde 20 düşürerek pil ömrünü azalttıklarını söylediler.

Facebook, Şarjın Yüzde Yirmisini Tek Başına Harcıyor!

Android blog yazarı Russell Holly'nin yaptığı testlerde, Facebook uygulamasının telefondan kaldırılmasından sonra, Reddit istemcisinin daha yüksek performans gösterdiğini, LG G4 üzerinde tespit etti.

Reddit kullanıcıları arasında yayılan bu test, pek çok kullanıcı tarafından telefonlarında test edildi. 15 uygulamada yapılan testlerde, Facebook ve Facebook Messenger uygulamalarını telefonlarından kaldırıldığında, diğer uygulamaların yüzde 15 daha hızlı açıldığını tespit ettiler. Tech World Zone editörleri, bilinen bu gerçeği tekrar test etmek istediler. Acaba Facebook, 1 senede uygulama güncellemeleriyle tüketim noktasında avantaj yakalamış mı?

Nexus 6P modelinde ilk önce Facebook uygulaması test edildi. 1 Hafta boyunca telefonun güç tüketimi gözlendi. Facebook, genel sistem için oldukça kapsayıcı bir uygulama. Hem pek çok veriye erişebiliyor, hem de aynı anda pek çok senkronizasyon işini de gerçekleştiriyor. Toplanan veriler, uygulamanın daha da çok sistem kaynağı tüketmesine de neden oluyor.

2. hafta ise, Facebook uygulamasının telefondan kaldırılıp, yerine bir Metal adlı sosyal medya hesaplarını kullanmanıza yarayan uygulamayla Facebook kullanmaya devam edecek şekilde yeni bir test başlatılıyor. Testte, Facebook uygulamasının telefondan kaldırılmasıyla beraber telefonun her gün yaklaşık yüzde 20 oranda daha fazla pil ömrüne sahip olduğu görüldü.

 

Reddit LG G4 Russell Holly Şarj
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.