Facebook Rekor Tazminat Ödeyecek

Facebook verdiği sözleri tutmadığı için WhatsApp uygulaması yüzünden rekor bir cezaya çarptırıldı. Facebook'un aldığı cezanın nedeni ve ceza miktarı da açıklandı. İşte detaylar!

Facebook Rekor Tazminat Ödeyecek

Geçtiğimiz aylarda Facebook’a Avrupa konseyi tarafından şok bir uyarı gelmişti. Facebook’un WhatsApp uygulamasında kullanıcıların bilgilerinin gizliliğinin ihlal edildiği gerekçesiyle yapılan uyarıyla beraber Facebook’un hemen durumu düzeltmesi istenmişti. Fakat Facebook konu hakkında istenen çalışmaları bir türlü yapmamıştı. Hatta Facebook tarafından yapılan açıklamada WhatsApp ile Facebook bağlantısı kurulacağı ve gizlilik sorunları için yeni çalışmalar yapılacağı belirtilmişti.

Fakat bu söylemlerin hiçbiri yerine getirilmedi. Hala ciddi gizlilik sorunları bulunduğu ortaya çıkan uygulamanın 2 yıl sonra bu durumu değiştirmemesi ise Facebook’a yeni bir ceza getirdi. Avrupa Konseyi tarafından yapılan açıklamayla beraber WhatsApp için Facebook’a rekor bir ceza verileceği açıklandı. 

WhatsApp İçin Facebook Yine Ceza Aldı

Daha öncede çok daha küçük miktarda olsa da aynı konudan cezalar alan uygulamanın bu kez ise 110 milyon Euro gibi bir ceza ödeyeceği belirtildi. Facebook’un ödeyeceği açıklanan rekor cezanın ise duruma göre devamı geleceği de belirtildi. Konu hakkında henüz Facebook tarafından bir açıklama gelmedi fakat rekor cezanın WhatsApp uygulamasının bir kez daha sorgulanmasına neden olduğunu söylemek yanlış olmaz.

Şimdiden gündem olan ceza için Facebook’un ne zaman en önemlisi de nasıl açıklamalar yapacağı merakla bekleniyor. Sorunun giderilmemesi durumunda cezaların gelmeye devam edeceği de belirtiliyor.   

facebook ceza facebook whatsapp cezası facebook rekor ceza facebook
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.