Facebook Platformu Kullanıcılarını Yüzlerinden Tanımaya Hazırlanıyor

Facebook platformu kendisine ait yüz tanımlama teknolojisi amacı ile kolları sıvamış gibi gözükmekte.

Facebook Platformu Kullanıcılarını Yüzlerinden Tanımaya Hazırlanıyor

Facebook platformu kendisine ait yüz tanımlama teknolojisi amacı ile kolları sıvamış gibi gözükmekte. Test sürecinde bulunan bu özellik ile  beraber kullanıcı hesabınızı geri kazanabilmek amacıyla kimlik doğrulamanızı  sadece yüzünüzle gerçekleştirebileceksiniz.

Facebook platformuna ait olan yüz tanımlama ile ilgili özelliği, 2 faktörlü doğrulama amacıyla kısa mesaj alamıyor olduğunuz ve de  e-posta hesabınıza erişim sağlamayı kaybettiğiniz zamanlarda fazlasıyla işinize yarayacak gibi gözüküyor diyebiliriz. Firma tarafında da doğrulanmış olan bu yeni özellik sayesinde, hesap kurtarma ile ilgili işleminin hızlı ve de basit bir duruma getirilmesinin istenmekte olduğu ifade edilmekte. Opsiyonel bir şekilde sunulacak olan özelliğin yalnızca hali hazırda giriş amacıyla kullanmakta olduğunu bir cihaz olmasının gerekli olduğunu da belirtmekte bir yarar var..


Eğerki yüz tanıması verimliliğini kanıtlar ise ve hacker’lar tarafından aldatılmaz olur ise, Facebook platformu bu özelliğini daha çok kişiye sunma konusunda planlar yapmakta. Sosyal ağın senelerden kilitlenen hesaplar amacıyla değişik yollar sunmak üzere çalışmakta olduğunu da unutmamak gerekmektedir.

Son dönem içerisinde biyometrik veriler ile cihaz ve  de hesap güvenliğinin sağlanabilmesi amacı ile daha fazla çalışma yürütülmekte olduğu da ortadadır. Hali hazır durumda kullanıcılar, fotoğraflarını türlü platformlara da yüklemeye başladı. Yani kullanıcıların attıkları mesajlarına, Haber Kaynağı’na yeniden erişmek ve de kötü niyete sahip kişilerin oluşturmuş olduğu hasarı gidermek amacıyla yüzünü platformdan saklamayacak olduğu da kesin.

facebook yüz tanıma güvenlik
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.