Facebook Messenger'da Grup Video Sohbetleri Başladı!

Facebook kullanıcılarının Facebook Messenger uygulaması üzerinden uzunca bir süredir beklediği güncelleme nihaye geldi. Buna göre facebook messenger kullanıcıları artık grup görüşmelerinde video özelliğini kullanabilecekler.

Facebook Messenger'da Grup Video Sohbetleri Başladı!

Facebook, messenger üzerindeki güncelleme ve yenileme çalışmalarına devam ediyor. uzunca bir süredir Facebook Messenger kullanıcılarının da merakla ve ilgiyle beklediği özellik sonunda aktif edildi. Aktif edilen bu özellikle birlikte, facebook messenger kullanıcıları bu uygulama üzerinden grup konuşmalarını video konferansları haline getirebilecekler. 

Facebook Messenger kullanıcıları, bu yeni özelliği kullanmak için çok da fazla çaba sarfetmeleri gerekmiyor. Facebook Messenger üzerinde daha önce oluşturulmuş olan veya yeni açılacak olan grup sohbet odalarında kamera butonunu tıklamaları halinde videolu grup sohbeti başlamış oluyor. 

50 KİŞİ İLE SINIRLI
Facebook Messengerda başlatılan bu yeni özellikte elbette kullanım sınırları da var ancak 50 kişi gibi büyük bir sınırlandırma nedeniyle messenger kullanıcıları bu sınırlamadan son derece az şekilde etkileniyor. 50 kişiye kadar grup sohbetinde video sohbet imkanına izin var. Ancak grup video sohbetin kullanımı ve anlaşılması ilk etapta biraz karışık görünebilir. Sohbet grubundaki 50 kişi video sohbete katılabiliyor.

UYGULAMA EKRANINDA AYNI ANDA 6 KİŞİ VİDEO SOHBET YAPABİLİYOR
Uygulamanın mobil tarafında işlerin biraz zor olduğu bilinen bir gerçek öyle ki 50 kişinin ses ve video görüntülerinin ekrana ve hoparlöre yansıtılması ciddi karışıklıklara neden olabilecek durumda. işte bu sorunu aşmak için aynı anda en fazla 6 kişinin görüntüsünün ekrana yansıtıldığı görüldü. Bu sayede görüntü bozukluğunun yanında ses karışıklığının da önüne geçilmiş oldu. 

BUGÜNDEN İTİBAREN YAYINDA
Facebook Messenger'ın bu yeni özelliğini edinebilmek için mobil cihazlardaki facebook messenger uygulamasının yeni sürümü ile güncellenmesi gerekiyor Güncellemeyi alan kullanıcılar doğrudan grup video sohbet özelliğinden yararlanabilecekler. Yeni özellik, bugün itibariyle yayına alındı ve güncellemeler yayınlanmaya başlandı. Kısa bir süre içinde iOS ve Android marketlerde tüm dünyada aktif hale gelecek olan güncelleme şimdilik bir kaç ülke ile sınırlı. 

FACEBOOK MESSENGER İNDİR
Facebook Messenger uygulamanız yoksa veya yeni güncellemeyi almak istiyorsanız kullandığınız cihazın işletim sistemine göre uygun olan uygulama marketinden yeni güncellemeyi indirerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

IOS işletim sistemli iPhone ve iPad gibi cihazlar için App Store, Android işletim sistemli cihazlar için ise Google Play Store üzerinden güncellemeleri alabilmeniz mümkün. 

facebook messenger facebook messenger indir facebook messenger son sürüm facebook messenger video sohbet
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.