Facebook Messenger Tasarımında Önemli Değişikliklere Gidiliyor

Facebook Messenger tasarımını yenileyecek. Sık sık güncellemelerle birlikte kullanıcılarına yeni özellikleri sunan Facebook, Messenger uygulamasında da bir dizi değişiklikler yapacak.

Facebook Messenger Tasarımında Önemli Değişikliklere Gidiliyor

Facebook tarafından yapılan açıklama ile birlikte Messenger uygulamasında bir dizi yenilikler ve değişikliklerin yapılacağı duyuruldu. Özellikle tasarımsal açıdan bazı değişikliklerin geleceği Messenger, yeni görünümü ile ilgi odağı olacak gibi.

Mobil cihazlarda Facebook uygulamasından ayrı bir uygulama olarak kullanımı zorunlu kılan sosyal medya devi, Messenger uygulamasına bazı yenilikler getirecek. Sohbet uygulamasını daha kullanılabilir hale getirmek isteyen Facebook, üzerinde çalıştığı güncelleme ile birlikte Messenger'ın tasarımında gözle görülür değişiklikler yapacak.

Messenger uygulamasının tasarımsal değişikliği en çok uygulamanın anasayfasında hissedilecek. Uygulamada yapılacak olan tasarım değişiklikleri kullanım kolaylığını da kullanıcısına getirecek şekilde tasarlanacak, aynı zamanda uygulamaya da yeni bir yüz getirecek. Messenger uygulamasında sohbeti daha rahat sağlamak isteyen Facebook, uygulama içinde özellikle aktif olan arkadaşlarınızın özel olarak vurgulanacağı bir alanın uygulamaya ekleneceği belirtiliyor.

Aynı zamanda Messenger uygulamasının alt kısmına ek bir görev çubuğu benzeri bölüm ekleyen Facebook, bu alanda kamera, arama kısmı, kişiler ve oyun gibi bağlantılara yer verecek.

Facebook'un Messenger uygulamasına getireceği yeniliklerin bir hafta içinde iOS ve Android platformlarında yayınlanacağı düşünülüyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.