Facebook Messenger ile Arkadaşlarınıza Para Gönderebileceksiniz!

Sosyal Paylaşımın şahı Facebook, devrim gibi güncelleme başlatıyor. Messenger üzerinden, kullanıcıların bir birlerine para transferi yapmalarına izin verecek olan Facebook bu uygulama için alt yapı çalışmalarına başladı.

Facebook Messenger ile Arkadaşlarınıza Para Gönderebileceksiniz!

HaberKolay'ın Haberine göre, Facebook, anlık mesajlaşma uygulaması Facebook Messenger üzerinden para alıp gönderme imkanı sunacak yeni bir özellik üzerinde çalışmalarına başladı. Facebook Messenger uygulaması üzerinden, kullanıcılar kendi aralarında para alışverişi yapabilecekler! Acil nakite ihtiyacınız olduğunda arkadaşlarınızdan veya akrabalarınızdan para isteyebilecek, veya onlara para gönderebileceksiniz!

Paypal'ın Türkiye'deki faaliyetlerini durdurmasının ardından, özellikle yurt dışı alışverişlerde büyük bir sorun başlamışken, Facebook bu dev açığı görerek kendi leyhine fırsata çevirmeye hazırlanıyor. 

Amerika'da 2 hafta önce testlerinin başladığı, Facebook Messenger güncellemesi sayesinde, facebook kullanıcıları kendi aralarında para alıp gönderme imkanına kavuşabilecekler. Henüz Amerika'da test aşamasında olan özellik, gelen geri bildirimlerin ardından tüm dünyada aktif edilecek. 

Para alıp gönderme işlemini kullanmak ise oldukça kolay, acil paraya ihtiyacınız olduğunda, sadece Facebook Messenger üzerinden arkadaşlarınıza veya yakınlarınıza acil para ihtiyacınızı belirterek istek gönderebiliyorsunuz. Karşı taraf ise bu isteği gelen bildirimle anında görebiliyor. Bundan sonrası ise, tamamen uygulama tarafından koordine ediliyor. 

Her iki tarafın da kredi kartı bilgilerinin şifreli olarak bulunduğu facebook şirketi bu işlem için size aracı oluyor ve bu aracılık için herhangi bir ücret veya komisyon talep etmeden, gönderen tarafın kredi kartından parayı alıp, alıcı tarafın kredi kartına anlık olarak gönderiyor. 

Uygulama ile ilgili bazı görseller ise basına yansıtıldı. İşte o görseller :

facebook messenger
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.