Facebook Messeger'de Kendini Silen Mesaj Özelliği Aktif Edildi !

Facebook, mesajlaşma uygulaması Messenger için yeni bir yazılım geliştirdi. Bu yeni yazılımda Facebook Messeger yazışmaları kendi kendini belirli zaman dilime göre silebilecek.

Facebook Messeger'de Kendini Silen Mesaj Özelliği Aktif Edildi !

Haclenme korkusu en fazla olan programlardan birisi olan Facebook, messenger uygulaması için yep yeni bir yazılım geliştirdi. Bu yazılım kullanıcılarının güvenliğini ön plana çıkartıyor.

Facebook Messenger uygulaması yazılımcılarının hayata geçirdiği yeni uygulamayla mesajlaşmalar artık saat, gün, hafta, ay veya yıl bazında kendi kendini silebilecek. Temmuz ayı itibariyle öncelikli olarak Apple cihazlarda hayata geçen ve yakında Android yazılımlarda da kullanılmaya başlanacak olan ''kendi kendine silinme özellikli mesajlar'' kullanıcının kararına bağlı olacak. İsteyenin mesajlaşmalarıyla ilgili belirleyeceği süre zarfı sonrasında yazışmaları silinecek. Kendisinin ayarlar bölümünden belirleyeceği ve aktif edeceği bu özellikte program ona göre çalışacak. 

Gizlilik ve ele geçirilme endişesi yaşayan, mesajlaşmalarının başkaları tarafından okunmasını istemeyen Facebook Messenger kullanıcıları için adete Milat olan bu uyulama sayesinde bir çok mesajlaşma bir başkası tarafından okunamayacak.

Bilindiği üzere yakın geçmişte ''şifreleme'' özelliğiyle de Facebook Messenger uygulaması için bir gizlilik duvarı oluşturmuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.