Facebook Kural Değişikliğine Gidiyor

Facebook canlı yayın sistemi için yeni bir güncelleme duyurdu. Canlı yayınlar için kural değişikliği yapan uygulamanın bundan sonraki aşamada ne gibi değişiklikler yapacağı ise merak konusu oldu.

Facebook Kural Değişikliğine Gidiyor

Sosyal medya uygulamaları içerisinde ilk sırada yer alan Facebook, her geçen gün biraz daha büyüme gösteriyor. 2 milyar kullanıcı rakamlarını bulmaya başlayan uygulamanın birçok özellik kazanmaya başladığını da görüyoruz. Bu noktada yeni sisteme geçen sosyal medya devinin uzun süredir canlı yayın ve haber akışı gibi özellikler sunduğunu da biliyoruz. Fakat bir yandan beğeni toplayan özellikler bir yandan da Facebook’un eleştirilmesine neden olmuştu. Özellikle yalan haber ve canlı yayınlarda intihar olayları gibi olayların önüne geçmek isteyen Facebook sonunda radikal kararlar almaya başladı. Konu hakkında uygulamanın yeni bir sisteme geçiş yapacağı belirtildi.

Facebook Sistemi Güncelleyecek

Bu noktada Facebook’un canlı yayın özelliğinde belli başlı sınırlamalara gideceği belirtildi. İlk olarak canlı yayın özelliğinde değişikliğe gideceği ve bu sınırlamalar sonrasında artık uygulamada canlı yayın yapan kullanıcıların belli döngülerle gösterilen ve animasyonlarla döngü sistemi kullanılan görüntülerin canlı yayın özelliğinde yasaklandığı belirtildi.

Bunun dışında Facebook’un yalan haberleri engellemek içinde özel çalışan grubu oluşturacağı ve bu çalışan grubuyla beraber yalan haberlerin engellenmesi için özel sürekli bir çalışma yapılacağı belirtildi. Konu hakkında Facebook tarafından yapılacak açıklamalarla beraber bundan sonraki aşamada da konu hakkında nasıl önlemler alınacağı da ortaya çıkacak. Facebook’un yeni sistem değişikliği ise merakla beklenmekte.     

facebook facebook kuralları facebook canlı yayın
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.