Facebook Kullanıcısına Tarihi Ceza

Facebook tarihinde ilk defa bir kullanıcının beğenisi için ceza aldığı ortaya çıktı. İsviçre mahkemelerinde alınan kararın detayları neler?

Facebook Kullanıcısına Tarihi Ceza

Facebook’un uygulamaları için aldığı cezalara alışmaya başladık. Son olarak sosyal medya devinin WhatsApp uygulamasından dolayı ceza alması gündeme gelmişti. Uygulamanın kullanıcıların bilgilerini koruma konusunda sıkıntıları nedeniyle rekor bir ceza aldığını da biliyoruz. Facebook’un aldığı cezalara alışmaya başlamışken bir yandan da Facebook paylaşımları nedeniyle ceza alan kullanıcıları görmeye başladık.

Özellikle başka kullanıcılara hakaret içerikli mesajlar gönderen kullanıcıların bu şekilde Facebook tarafından aldıkları cezalar bir yana dursun artık işin hukuki yönü de ortaya çıkmaya başladı. Bu gibi bir durumun son örneği ise İsviçre’den geldi.

İlk Defa Paylaşım Beğenisine Ceza Geldi

Bu noktada İsviçre’den gelen bir Facebook haberiyle beraber uygulamanın tarihinde ilk defa bir kullanıcı paylaşımları beğendiği için ceza aldı. Söz konusu olayda Havyan Islah ve Katliamıyla Mücadele Derneği Başkanı olan Erwin Kessler’e Facebook üzerinden hakaret eden kullanıcılara açılan dava gündeme geliyor.

Ünlü ismin dava açması sonrasında mahkeme hakaret içerikli mesajları gönderen kullanıcıları suçlu bularak, para cezasına çarptırmış. Fakat asıl ilginç olan mesajları gönderen kullanıcıların suçlu bulunmasının yanında bu paylaşımları beğenen kullanıcının da suçlu bulunması. Mahkeme aldığı kararla beraber söz konusu yorumları beğenen kullanıcıya da 4 bin frank para cezası vermiş. Facebook tarihinde ilk olan olay hakkında cezayı alan kişinin kim olduğu ise açıklanmış değil.   

Facebook Facebook beğeni cezası
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.