Facebook Instant Article Apple News İle Google AMP Desteği Aldı

Gelişen mobil teknolojilerle birlikte masaüstü bilgisayarların yerini almaya ramak kalan mobil internet kullanımı günden güne artış gösterirken birçok uygulama ve web sitesi de mobil uyumlu halini kullanıcılara sunmak zorunda kaldı. Sosyal medya devi Facebook da mobil kullanım oranlarını baz alarak Instant Article bölümünü Apple News ve Google AMP uyumlu hale getirdi.

Facebook Instant Article Apple News İle Google AMP Desteği Aldı

Sosyal medya devi Facebook, Instant Articles platformu için mobil formatı daha anlamlı hale getiren Google AMP desteğini kullanıma sundu. Apple News ile ilgili çalışmaların sürdüğü belirtilirken bu sistem için desteğin tam olarak ne zamana sağlanabileceği ise henüz netlik kazanmadı.

Facebook Instant Article yazılım geliştirme araçları içeriğindeki makalelerin AMP ve Apple News uyumlu hale getirebilmek için yeni formatları kullanıma sundu. Facebook sisteminde kendisine özel bazı eklentilerle beraber yayıncılarının özelleştirilmiş tasarım şablonlarını kullanabilmelerini sağlayacağı düşünülüyor. Özelleştirilmiş şablonlarda yazı tipleri renkler ve açıklama yazıları farklılaştırılabilecekken hemen her formatta benzer bir görünüm üzerinde çalışmalar sonlandırılacak.

Facebook Instant Articles'e gelen yeni değişikliklerle birlikte yayıncıların tek bir format üzerinde aynı deneyimle yayınlarının yapılması sağlanacak. Facebook, Instant Articles ile birlikte Google AMP ve Apple News formatlarını birbiri ile entegre ederek yayıncılarının üç farklı yayın servisine içerik sağlamayı mümkün hale getireceği ve böylelikle eskiden ayrılmış olan yayıncılarının da geri dönüşlerinin sağlanması hedefleniyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.