Facebook Gençlere Özel "Facebook Talk" Adında Uygulama Geliştiriyor

Sosyal medya devi Facebook orta yaş üstü kullanıcı sayısını arttırırken genç ve genç erişkin kullanıcı sayısında ise ciddi düşüş yaşamaya devam ediyor. Kaybettiği genç kullanıcıları tekrardan kazanmak isteyen Facebook, yeni bir uygulama üzerinde çalışmalarını sürdürüyor.

Facebook Gençlere Özel

Facebook, kaybettiği genç kullanıcı kitlesini geri kazanmak istiyor. Özellikle yetişkin populasyonun oldukça fazla rağbet gösterdiği Facebook, son dönemde genç kitlesinde büyük kayıp yaşamıştı. Bu durumu normalleştirmeyi düşünen Facebook yeni bir uygulama için kolları sıvadı.

Son dönemde popülaritesini hızlı bir şekilde arttıran Instagram, Snapchat gibi uygulamaların gelişimi Facebook CEO'su Mark Zuckerberg'i Talk adı verilen yeni bir uygulama geliştirmelerine ön ayak oldu. Özellikle genç kitlesini Facebook'un ciddi şekilde kaybettiğini düşünen Zuckerberg, yeni uygulaması ile kaybettiği kullanıcıları tekrar kendisine çekmeyi planladığı öne sürülüyor.

Facebook Talk uygulamasını kullanmak için en az 13 yaş sınırı getirilecek ve Facebook üzerinde de kayıtlı olma şartı aranacak. Birbirleri ile içiçe olacak olan Facebook ve Talk uygulamaları gelişimini tamamladığında ebeveynlerin çocukların kolay erişebilecekleri çevrim içi durumları ile endişelerini giderebilmek için Talk kullanıcılarının profilleri herkese açık olarak aranamayacak. Talk uygulamasının tam ebeveyn kontrollü olabileceği de aynı zamanda gelen diğer bilgiler arasında. Talk uygulaması içinde gençlerin birçok özelliği beğeneceği ve hatta ailesi ile eğlenceli içerikler paylaşabileceği belirtiliyor.

Facebook'un Talk hamlesi ile birlikte genç yaştaki kullanıcıları temelden itibaren kendisine bağlama amacı ve ilerde Facebook platformuna bu kullanıcıları taşıma hevesi ne kadar tutacak bilinmez ancak bu kullanıcı kitlelerinin verileri ile ilgili endişeleri de ebeveynleri düşündürecek gibi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.