Facebook, Canlı Yayın Moderasyonu İçin 3 Bin Kişiyi İşe Alacak

Sosyal medya devi Facebook'un canlı yayın platformunda son dönemde yaşanan şiddet olaylarını engelleyebilmek için canlı yayın moderasyon ekibine 3000 kişiyi daha katacağı bildirildi. Facebook belirtilen 3 bin kişiyi 2018 yılında işe almayı planlıyor.

Facebook, Canlı Yayın Moderasyonu İçin 3 Bin Kişiyi İşe Alacak

Facebook, canlı yayınlar üzerinde yaşanan şiddet eylemlerini azaltmak amacıyla 3000 kişiyi işe alacağını duyurdu. Konu ile ilgili açıklama Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg'den geldi.

Mark Zuckerberg yaptığı açıklamada son dönemde Facebook üzerinden paylaşılan görsellerde ve canlı yayın platformunda insanların kendisine veya başkalarına zarar vermesinin endişe verici olduğunu belirtti. Söz konusu görüntü ve yayınların daha hızlı raporlanabilmesi için şimdilik bu alanda çalışmakta olan 4500 kişiye önümüzdeki yıl 3000 kişinin daha ekleneceğini duyurdu. İşe alınacak olan kişilerin canlı yayınları ve sisteme eklenen videoları inceleyip raporlayacağı belirlendi.

Facebook kurucusu Zuckerberg, işe alınacak kişilerin site üzerinde çocuk istismarı ve şiddet olayları gibi istenmeyen içeriklerde kullanılacağını belirtti.

AB'de geçtiğimiz gün Cleveland eyaletinde kız arkadaşından ayrılan Steven Stephens yoldan geçen 74 yaşındaki birisini öldürmüş ve bu eylemi videoya kaydederek Facebook üzerinden paylaşmıştı. Steven olaydan birkaç gün sonra intihar etmiş halde bulunmuştu.

Bu ve buna benzer eylemlerde Facebook'un olaya veya yayına geç müdahale etmesi oldukça eleştirilmiş ve sosyal medya devi bu konuda üzerine düşen görevi yapacağını belirtmişti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.