Facebook Başını Bir Belaya Sokmuş Oldu

Sosyal medya üzerindeki dev isimlerinden Facebook, 125 tane yeni aile emoji’sini kullanıcılarının kullanımına sundu.

Facebook Başını Bir Belaya Sokmuş Oldu

Sosyal medya üzerindeki dev isimlerinden Facebook, 125 tane yeni aile emoji’sini kullanıcılarının kullanımına sundu. Bunun yanında varsayılan olarak bilinen sarı ten rengi daha  açık, orta ve  de daha koyu tonlarla genişletilir iken daha çok aile kombinasyonu sağlanmış oldu. Ancak Facebook’un unutmuş olduğu bir şey bulunuyordu…

Facebook’un unutmuş olduğu şey de, bütün emoji seçenekleri içerisinde aynı ten renginin paylaşılıyor olması oldu. Yani bir  ailenin baba, anne ve de çocuk fertlerinin hepsi ya beyaz veyahut  koyu ten rengine sahip bir şekilde seçilebiliyor. Irklar arasındaki birliktelikleri göz ardı etmiş olan sosyal medyanın platformu, bu anlamda  ise adeta ırkçılık yapmış olduğu gerekçesiyle eleştiri oklarını da üstüne çekmiş oldu.

Diğer yandan fazla renk tonlu aile emoji’sinin seçeneklerinin basit bir şekilde kodlanamadığı ve de kodun iyi bir biçimde desteklenmediği ifade edilmekte. Geçmiş olduğumuz sene Microsoft şirketi, windows 10 işletim sisteminin güncellemesi ile işletim sistemine 52.000 tane aile emoji’sini dahil etmiş idi. Öte yandan şirketin sunmuş olduğu bu emoji seçeneklerinde ise aile fertleri değişik ten renklerine sahip idi. Diğer taraftan bunun yapılması amacıyla her bir  tane ferdin ayrı bir ikon şeklinde işlenmesi gerekli. Görünene bakılırsa Facebook aslında işin biraz basitine kaçmış. Önümüzdeki dönem içerisinde sosyal medya devinin de Microsoft şirketinin yolunu izleyecek olduğunu tahmin etmek  hiç bir şekilde zor değil.

Bu yeni duyurulan 125  tane emoji, şimdilik sadece Facebook websitesi ve de Facebook mobil web arayüzü içerisinde kullanılabilmekte. iOS ve de Android platformlarıyla Facebook Messenger servisi içerisinde ise bu yeni emoji’ler  hiç bir şekilde mevcut değil.

facebook aile emoji
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.