Facebook Artık İnsanları Anlamayı İstiyor

Facebook platformu, girişmiş olduğu yeni yapay zeka projesi ile beraber yapay zekaların insanların davranışlarını öğrenebilmesini ve de analiz edebilmesini istiyor.

Facebook Artık İnsanları Anlamayı İstiyor

Facebook platformu, girişmiş olduğu yeni yapay zeka projesi ile beraber yapay zekaların insanların davranışlarını öğrenebilmesini ve de  analiz edebilmesini istiyor.

Robotlarda artık yapay zeka demiş olduğumuz kavramla birleşip insan olmaya bir adım daha yaklaşmış oldular. Facebook platformu ise bu durumun tam olarak ne kadar ileriye gidebilecek olduğunu öğrenmeyi maksatlayan bir projeye daha imzasıı attı.

Skype üstünden insanlarla sohbet edebilen, sohbetleri inceleyebilen bir yapay zeka ile  beraber insanlığı çözmeyi amaçlamış bulunan Facebook, bu amacına  da çok kısa bir zaman içinde ulaşacağa benzemekte.

Çalışma daha çok kısa bir zaman önce başlamış olmasına karşın videolu  gerçekleştirilen sohbetlerden insanların hareketlerini anlamlandırmayı başaran yapay zeka, insanların kullandığı mimiklerini de kullanmaya başladı. Evet veyahut hayır yazmak yerine sadece  başını sallayıp cevap verebilecek bir duruma gelmeyi başaran robot, bu bahsi geçen hareketleri doğru ve de hiç bir şekilde gecikmesiz bir şekilde gerçekleştirmeyi de başarmış bir durumda.

Facebook platformunun bu yeni başlamış olduğu özel proje ile birlikte gerçekte  tam olarak neyi amaçladığını  hiç bir şekilde bilemiyoruz lakin şimdilik  ise asıl amaç bu sene içerisinde Kanada'da gerçekleştirilecek olduğu açıklanan Uluslararası Akıllı Robotlar ve de  Sistemler Konferansı içerisinde sergilemek.

facebook yapay zeka insan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.