Facebook Aquila Drone Spekülasyonlara Neden Oldu

Facebook'un internet bağlantısını uzak noktalara yaymak için geliştirdiği Aquila Drone, spekülasyonlara neden oldu.

Facebook Aquila Drone Spekülasyonlara Neden Oldu

Hindistan ve doğu ülkelerinde internet bağlantısını havadan yayarak geniş kitlelere internet servisi hizmeti sunacağı belirtilen Aquila Drone için spekülasyonlar başladı. Hindistan için alındığı belirtilen kararda Hindistan semalarında süzüleceği iddia edilen drone için Hindistan yetkililerinden aksi yönde açıklamalar yapıldı.

Hindistan genel müdürü Umang Bedi, konuyla ilgili yaptığı açıklamasında ""Aquila, internet bağlantı çalışmalarımızdan biridir, ancak yalnızca ABD için yapılan bir deneydir, Hindistan ile bir alakası yoktur; bazı spekülasyonlar yapılmaktadır, ancak bu sadece spekülasyon olmuştur" ifadelerini kullandı. 

Başka bir Facebook yetkilisinden aktarılan bilgiye göre, Aralık ayının başlarında internet paylaşımı amaçlı geliştirilen drone projesinin Hindistan semalarında boy göstermesi için Hindistan Hükümeti ve bazı telekominikasyon şirketleri ile görüşmeler yapıldığını ifade etmişti. Ancak bu bilginin daha sonra spekülasyon olduğu ifade edildi.

Facebook Aquila Nedir :
Facebook Aquila projesinde kullanılan drona, ağırlık olarak bir arabadan hafif olmasının yanında 5,000 Watt enerji tüketimine sahip ve internet yayını kabiliyetine sahip insansiz bir hava aracıdır. Facebook CEO'su Mark Zuckerberg tarafından aktarılan bilgiye göre projenin amacı, 60 bin feet yükseklikle uçurulacak olan droneların lazer teknolojisi ile birbirleri ile iletişim halinde olması ve bu haliyle gökyüzünde aylarca kalmasının hedeflendiği ifade edilmişti. Ayrıca projenin Yuma ve Arizona üzerinde yaptığı uçuşların başarılı sonuçlar verdiği belirtilmişti.

facebook facebook aquila Mark Zuckerberg
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.