Face ID Silikon Maske Kullanılarak Kandırılabiliyor Mu?

Apple şirketinin çerçevesiz durumdaki ekrana geçiş gerçekleştirdiği iPhone X modeli ile Touch ID'de artık yerini Face ID isimli yeni özelliğine bırakmış oldu.

Face ID Silikon Maske Kullanılarak Kandırılabiliyor Mu?

Apple şirketinin çerçevesiz durumdaki ekrana geçiş gerçekleştirdiği iPhone X modeli ile Touch ID'de artık yerini Face ID  isimli yeni özelliğine bırakmış oldu. 

iPhone’un 10. seneye özel bir şekilde duyurmuş olduğu modeli iPhone X, yenilikçi olan çerçevesiz tasarımıyla karşımıza geldi. Donanım açısından fazlası ile güçlü durumdaki iPhone X modeli, tasarımı sayesinde de beğenileri topladı.

Çerçevesiz olan tasarımının doğurmuş olduğu en büyük negatif özellikte ön kısımda parmak izi sensörüne yer kalmaması idi. Bunun sonrasında pek çok Android geliştirici ise  sensörü arka tarafa konumlandırmaya başlasa da Apple şirketi direk kaldırıp Face ID adını ismini vermiş olduğu yeni güvenlik sistemini geliştirmiş oldu.

Apple şirketinin lansmanda açıkladığı üzere ikizler söz konusu olduğu zaman sistemin kilidi açabilecek olduğunu biliyorduk. Pekala birisi sizin birebir şekilde yapılmış 3 boyutlu bir silikon maskenizi takar ise ne olacak?

Bunu çok fazla merak etmiş olan Wall Street Journal, türlü yöntemler kullanarak kilidi açmayı denemiş, sonrasında da 3 boyutlu bir tane silikon maske yapıp kilidi açma konusunda deneme yapmış.

Günlük olarak kullanımda gözlükten, şapkadan veyahut karanlıktan etkilenmemekte olan sistem öte yandan fotoğraf veyahut tek boyutlu maskeye ve hatta 3 boyutlu şekilde yapılan silikon maskeye bile hiç bir şekilde inanmamakta. Sistemi kolay bir şekilde kandırabilmenin tek yolu ise tek yumurta ikizleri veyahut üçüzleri olmanızdır.

apple iphone x face id
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.