Face ID Özelliğine Çoklu Kullanıcı Desteği Sunulacak Mı?

iPhone X modeli ile beraber sunulmaya başlanılmış olan Face ID yüz tanıması sisteminin Touch ID isimli parmak izi okuma konusunda olduğu gibi çoklu bir kullanıcı desteği sunup sunmayacak olduğu çok büyük bir merak konusu.

Face ID Özelliğine Çoklu Kullanıcı Desteği Sunulacak Mı?

iPhone X modeli ile beraber sunulmaya başlanılmış olan Face ID yüz tanıması sisteminin Touch ID isimli parmak izi okuma konusunda olduğu gibi çoklu bir kullanıcı desteği sunup sunmayacak olduğu çok büyük bir merak konusu. Pekala, Face ID özelliğinin çoklu kullanıcı desteği ile ilgili ne düşünülmekte? Apple şirketinin yöneticilerinden biri olan Craig Federighi bu özel konuya açıklık getirmiş halde.

Federighi açıklamasında, çoklu kullanıcı erişiminin asıl olarak Touch ID özelliği için bile tasarlanmamış bulunduğunu açıklamış bir halde. Hatta iPhone telefon sahibinin cihazını her 2 elinin yalnızca baş parmakları ile açabilecek olması düşünülmüş.

Şu anda Face ID isimli özelliği için tek bir tane kullanıcının yetkilendirilmesine odaklanılmış olduğunun altı çizilmekte. Öte taraftan, firmanın Face ID planları gelişmeye başladıkça geri bildirimleri dikkate alacak olduğu da ifade edilmekte. Yani aslında zaman içinde yüz tanıması teknolojisinin de çoklu bir kullanıcı desteği sunabilecek olduğu hususuna açık kapı bırakılıyor.

Öte yandan, iPhone 5S modeli içerisinde yer alan tek kullanıcının desteğinden, Touch Bar ve  de Touch ID desteğine sahip olan MacBook Pro dizüstü bilgisayarlar içerisinde hızlı  bir şekilde hesap değiştirme özelliğine geçilmiş olduğunu da hatırlamakta yine bir yarar görmekteyiz.

apple iphone x face ıd
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.