Face ID Özelliği Kaç Tane Yüz Tanıyabilecek?

Apple şirketinin tarafından 12 Eylül tarihi içerisinde gerçekleştirilmiş olan etkinlikle tanıtımı yapılan yeni iPhone modelindeki akıllı telefonların arasında en dikkat çekici modellerden biri olan iPhone X modeli, yüz tanıması Teknolojisi olarak tanınan Face ID ile büyük bir fark yaratmakta.

Face ID Özelliği Kaç Tane Yüz Tanıyabilecek?

Apple şirketinin  tarafından 12 Eylül tarihi içerisinde gerçekleştirilmiş olan etkinlikle tanıtımı yapılan yeni iPhone modelindeki akıllı telefonların arasında en dikkat çekici modellerden biri olan iPhone X modeli, yüz tanıması Teknolojisi olarak tanınan Face ID ile büyük bir fark yaratmakta. 

Maalesefki, Face ID ile ilgili çok kötü haberi vermek mecburiyetindeyiz. iPhone X modeline ait olan Face ID yalnızca ama yalnızca 1 yüz  tane tanıyabilecek. Kısaca açıklamak gerekirse iPhone X  modeli adeta sahibinden farklı kimsenin yüzünü görmeyi istemiyor. Bu nedenle sizler yüz tanımlamayla cihazınızın kilidini açmadan bir tane aile fertleriniz veyahut arkadaşınızla birlikte bu cihazı paylaşamayacaksınız. Belki de ileriki dönem içerisinde Apple şirketi daha çok yüz için  bir destek sağlamayı düşünebilir.

Face ID özelliğinden değişik olarak Touch ID özelliği için 5 tane değişik parmak izi tanımlanabilmekte olduğunu da hatırlatalım. Tabii ki bu durumda parmak izini tanımlama teknolojisi için kullanıcıların değişik parmaklarını da tanımlama  gibi gereksinimi çok büyük bir rol oynamaktaydı. Öte yandan isteyenler de, aile fertlerinin ise parmak izini kaydedip basit bir şekilde erişim sağlayabilmekteydi. Apple şirketi, rastgele  olan bir kişinin Face ID teknolojisini kırma ile ilgili şansının 1 milyon tanede 1 olduğunun da altını çizmekte. Bu oran ise  Touch ID teknolojisi için 50.000 tanede 1.

Gerçek yaşamda Face ID’nin  tam olarak ne kadar başarılı çalışacak olduğunu ise sadece ürün piyasaya çıktıktan sonrasında açıkça öğrenebileceğiz. Apple etkinliği kapsamında iPhone X modelinin Craig Federighi’nin yüzünü ilk defada tanıyamamış olması, internetin en fazla konuşulmaya başlayan konularından bir tanesi oldu.

apple iphone x face id
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.