Face ID Hangi Hallerde Devrede Olmuyor

Face ID Apple şirketinin iPhone X modeli ile beraber tanıtmış olduğu, Touch ID özelliğinin yerini almış olan bir güvenlik sistemi olarak öne çıkıyor.

Face ID Hangi Hallerde Devrede Olmuyor

Face ID Apple şirketinin iPhone X modeli ile beraber tanıtmış olduğu, Touch ID özelliğinin yerini almış olan bir güvenlik sistemi olarak öne çıkıyor. Apple şirketinin iPhone X modeli lansmanı esnasında  ilk denemede çalışmamış olan sistemin hangi hallerde devreye girmeyecek olduğuna yönelik bir belge yayınlandığı açıklandı.

Apple şirketi, sonbahar etkinliği kapsamında duyurmuş olduğu iPhone X modelinde Face ID özelliğine yer vermişti. Bazı durumlar içerisinde yüz tanımanın yerine güvenlik kodunun kullanılacak olması gerekiyor. Apple şirketi, yüz tanımasının yerine kod kullanılması gerekli olan durumları da resmen açıkladı.


Buna bakılır ise:

Cihaz tekrardan başlatıldığı zaman, Cihazın kilidi 48 saat boyunca hiç bir şekilde açılmamış  durumda ise, Cihazın kilidini açabilmek amacıyla 156 saat süresince hiç bir şekilde parola kullanılmamış ve de  bunun son 4 saati içinde kilit yüz tanıması ile açılmadı ise, Cihaz uzaktan kilitlenmişse, 5 tane başarısız yüz tanımasının eşleştirmesi girişiminden hemen sonra, Güç ile ses tuşlarına aynı zamanda basılıp Acil durum ile ilgili özelliği devreye sokuldu ise parolanın kullanılması gereklidir.

Apple şirketi, yüz tanıması sistemini tanıttığı esnada sistemin hata yapma  konusundaki ihtimalinin 1 milyonda 1 olduğunu resmi bir şekilde açıklamıştı. Firma ayrıca, Face ID özelliğinin çok küçük ihtimal de bile olsa ikizlerin yüzlerini ayırt edemeyebilecek olduğunu ve de  13 yaşın altında bulunan çocukların yüz özellikleri tam bir şekilde gelişmediğinden dolayı hata yapabilecek olduğunu belirtti.

apple iphone x face id
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.