EURO 2016 DA TERÖRE KARŞI MOBİL UYGULAMA

Fransa'da başlayan, EURO 2016 Avrupa Kupası karşılaşmalarına yapılması muhtemel bir terör saldırısı için mobil bir program yapıldı.

EURO 2016 DA TERÖRE KARŞI MOBİL UYGULAMA

Fransa'nın 20 ayrı stadyumunda yapılacak EURO 2016 turnuvası için alınan genişlik güvenik uygulamalarına bir de mobil uygulama geliştirildi. Yaşanacak olası bir terör olayı için halkı anında bilgilendirmek için yapılan bu mobil uygulama sayesinde can kaybının minimuma indirilmesi planlanıyor.

Saip (Système d’alerte et d’information des populations) adı verilen uygulamayla, Fransa'da yaşanabilecek olası bir saldırıda bu uygulamayı kullanan kişilerin telefonlarına uyarı mesajı gelecek ve hem olaydan haberdar olacaklar hem de tedbir almaları sağlanacak. 10 Haziran'da başlayan ve 10 Temmuz'da sona erecek olan turnuva için geliştirilen bu uygulama İngilizce ve Fransızca olarak iki ayrı dilde geliştirildi. Özellikle bomba veya silah kullanılarak yapılacak terör saldırılarında kullanıcıların ekranına kırmızı tonlarda uyarı mesajı gönderilecek.
Yaşanması olası bir terör olayında halkın saklanması zorunlu olabileceği de hesaplanarak geliştirilen uygulamanın sessiz modu da yapıldı.

EURO 2016

2016 Avrupa Futbol Şampiyonası ya da İngilizce kısaltması olarak Euro 2016, UEFA tarafından düzenlenen 15. Avrupa Futbol Şampiyonası'dır. Fransa'nın ev sahipliği yaptığı turnuva 10 Haziran - 10 Temmuz 2016 tarihleri arasında gerçekleşmektedir.
1996'dan bu yana 16 takımla oynanan Avrupa Futbol Şampiyonası, bu turnuvada ilk kez 24 takımla oynanacaktır.Bu yeni düzende, finallere kalan takımlar dörderli altı gruba dağılacak, grup aşamasından sonra üç turda final aşamasına gelinecektir. Turnuvaya katılan 24 takım, 19'unun eleme gruplarında gerekli sırayı elde etmesiyle – elemler de gruplarını ilk iki sırada bitiren takımlar ve en iyi üçüncü takım – dördü eleme gruplarının ardından oynadığı baraj maçlarında rakiplerine üstünlük sağlamasıyla ve Fransa'nın da ev sahibi olarak doğrudan katılmasıyla oluşmuştur.

Turnuvaya ev sahipliği yapacak olan ülke 28 Mayıs 2010'da İtalya, Türkiye ve Fransa arasından seçilmiş ve Fransa finalde Türkiye'yi bir oy farkla geçerek turnuvayı düzenleme hakkını elde etmiştir. Turnuvada maçlar 10 şehirdeki 10 farklı stadyumda oynanacaktır. Bunlar: Bordeaux, Lens, Lille, Lyon, Marsilya, Nice, Paris, Saint-Denis, Saint-Étienne ve Toulouse'tur. Fransa bu turnuvaya 1960'taki açılış turnuvası ve 1984 finallerinden sonra ikinci kez ev sahipliği yapıyor.

Turnuvayı kazanacak olan takım Rusya'da yapılacak 2017 FIFA Konfederasyonlar Kupası'na doğrudan katılma hakkını elde edecektir.

Euro 2016
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.