Essential Phone Satış Rakamları Beklenildiği Gibi Çıkmadı

Android işletim sisteminin kurucusu olan Andy Rubin tarafından kurulmuş Essential isimli firmanın ilk akıllı telefonu olarak öne çıkan Essential Phone (PH-1) isimli telefon bir aylık zaman dilimi içerisinde yalnızca 5.000 tane sattı. Firmanın tüketici odaklı durumdaki ilk ürünü de bu şekilde beklentileri adeta yerle bir etmiş oldu.

Essential Phone Satış Rakamları Beklenildiği Gibi Çıkmadı

Android  işletim sisteminin kurucusu  olan Andy Rubin tarafından kurulmuş Essential isimli firmanın ilk akıllı telefonu olarak öne çıkan Essential Phone (PH-1) isimli telefon bir aylık zaman dilimi içerisinde yalnızca 5.000 tane sattı. Firmanın tüketici odaklı  durumdaki ilk ürünü de bu şekilde beklentileri adeta yerle bir etmiş oldu.

Ön sipariş işlemleri 17 Ağustos tarihinde açılmış olan Essential PH-1 ismindeki akıllı telefonun birkaç 1.000'den oluşan satış rakamı yakalamış olması, 1.2 milyar dolar tutarındaki firmanın geleceğini sorgulatmaya başlamış bir halde. Veriler de Amerika Birleşik Devletleri'nin piyasasında yer alan akıllı telefon ve öteki cihazların sevkiyatlarını takip etmekte bulunan BayStreet Research firmasının tarafından ortaya konulmuş.


Essential şirketinin pazarlama ve de perakende stratejisinin çok zayıf başlangıç konusunda fazlası ile etkili bir durumda olduğu, cihazın da hiçbir suçunun bulunmadığı ifade edilmekte. Ürünün ilk önce yalnızca Sprint ismine sahip mobil operatör mağazaları içerisinde satışa sunulmuş olması da yine etkenlerin arasında gösteriliyor. Öte yandan, halen kendisini kanıtlayamamış olan bir cihazın 700 dolar tutarındaki bir fiyatla satılıyor olmasının da büyük bir hata olduğu konusundaki görüşü hakim durumda.

Amazon şirketi ile birlikte Best Buy ve  de Essential’ın kendisine ait websitesi gibi perakende kanalları içerisinde ise işlerin  çok daha iyi gitmekte olduğu fakat OnePlus gibi  çok daha başarılı  durumdaki Android cihazların daha çok satıldığı ise notların arasında bulunuyor. Cihaza ait beyaz renkli versiyonun stokta bulunmaması ve de  stokların problemli olması ise ürünün satış işlemlerini zorlaştırmakta.

andy rubin essential phone essential ph-1
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.