Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde Kanser Paniği!

Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde Kanser Paniği! Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Radyoloji Bölümü'nde çalışan 12 teknisyen Troid Kanseri'ne yakalandı. Hastane çalışanları panikte.

Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde Kanser Paniği!

Kayseri'deki Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi Radyoloji Bölümü'nde görevli, 12 röntgen teknisyeninin troid kanserine yakalandığı iddia edildi. Türk Sağlık-Sen, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'na başvuru yaparak çalışma ortamında gerekli önlemler alınmadığını söyleyen ve müfettiş gönderilmesini isteyen Sağlık-Sen 12 teknisyenin kansere yakalandığını iddia etti.

Sendika tarafından yapılan başvuruda 12 röntgen teknisyenine hastanenin Kulak burun boğaz hastalıkları birimine sevk edildiği ve bunlara troid (Troid Papiller CA) kanser teşhisi konulduğu ileri sürüldü. Başvuruda bu teşhise rağmen İş Yeri Sağlık ve Güvenlik Birimi tarafından herhangi bir inceleme yapılmadığına ve hiçbir önlem alınmadığını iddia edilerek şu açıklama yapıldı: "Radyasyon doz ölçümlerinin mevzuata uygun olarak yapılmadığı, birimde meslek hastalığına sebep olabilecek ortamın bulunduğu sabittir. Zira 12 personelin aynı hastalığa yakalanması bu durumu ortaya koymaktadır. Ancak konuya ilişkin olarak hiçbir adım atılmamış hiçbir önlem alınmamıştır."

Başvuru ile ilgili bir değerlendirme yapan Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, "12 röntgen teknisyenimizin çalışma şartları nedeniyle troid kanserine yakalanması Sağlık kurum ve kuruluşlarında iş sağlığı ve güvenliğinin halini anlatmaya yeterlidir. Ne yazık ki sağlık çalışanlarının sağlığı önemsenmiyor. Gerekli önlemler bir türlü alınmıyor. Çalışma ortamlarının oluşturulmasında ve çalışanların sağlığının korunmasında hassas davranılmıyor. Umarız ki Çalışma Bakanlığı bu konuda gerekli hassasiyeti gösterir ve yaşanan bu durumun hesabı sorulur" ifadesini kullandı.

Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Erciyes Tıp Kanser Paniği
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.