En Yaşlı Durumdaki Kaplumbağa Eşcinselmiş

Dünyada üzerindeki en yaşlı kaplumbağa şeklindeki unvanına sahip 186 yaşında bulunan Jonathan, cinsel seçimiyle birlikte gündeme geldi

En Yaşlı Durumdaki Kaplumbağa Eşcinselmiş

Dünyada üzerindeki en yaşlı kaplumbağa şeklindeki unvanına sahip 186 yaşında bulunan Jonathan, cinsel seçimiyle birlikte gündeme geldi. Yapılmış olan son gözlemler içerisinde en yaşlı kaplumbağa olarak nitelendirilen erkek cinsi  olan Jonathan’ın eşcinsel olduğu tespit edildi.

186 yaşında bulunan dev deniz kaplumbağası Jonathan, günümüzde yaşamını devam ettiren en yaşlı kaplumbağası şeklinde kayıtlarda yer almakta.  Yaklaşık  olarak 26 sene önce araştırmacılar, Jonathan’ı kendi çeşidinden bir kaplumbağa olan Fredika isimli kaplumbağa ile tanıştırmış idi. Jonathan’ın o dönemdeki bakıcıları, çiftin düzenli bir şekilde çiftleşme girişiminde bulunmasına karşın niçin hiçbir yavru üretmemiş olduğunu merak etmişti. Bakıcıların gerçekleştirdiği araştırma ile Fredika’nın da aslında bir erkek bir kaplumbağa olduğu, yani çiftleşmiş olan bu kaplumbağaların eşcinsel oldukları öğrenildi. Pekala araştırmacılar ise Jonathan’ı niçin bir erkek kaplumbağayla tanıştırdılar?

Kaplumbağalar içerisinde cinsiyeti belirlemek fazlası ile zorlu bir araştırma sürecini gerektiriyor. Erkek ve de dişi kaplumbağaların türleri arasında fazlası ile küçük farklar yer almakta. Kabuk şekil ve de  boyutları ile yapılmakta olan cinsiyet incelemesi esnasında bu şekilde çeşitli hatalar yapılabilmekte. Kaplumbağalar içerisinde cinsiyeti belirleyebilmek amacı ile en güvenilir durumdaki yolun  ise tam teşekküllü bir şekilde DNA testi olduğu  açık bir şekilde belirtiliyor.

kaplumbağa dna eşcinsel
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.