En Sonunda Windows 10 S'te Hacklendi

Microsoft şirketinin kesinlikle ''hack'lenemez'' ifadelerine yer vermiş olduğu yeni Windows 10'a ait sürümü, görünüşlere göre bu iddiasını gerçekleştirebilmek için henüz hazır bir durumda değil.

En Sonunda Windows 10 S'te Hacklendi

Microsoft şirketinin kesinlikle ''hack'lenemez'' ifadelerine yer vermiş olduğu yeni Windows 10'a ait sürümü, görünüşlere göre bu iddiasını gerçekleştirebilmek için henüz hazır  bir durumda değil.


Microsoft şirketi, güvenlik konusunu Windows 10 S işletim sisteminin en önemli özelliklerinden bir tanesi olarak göstermekte. Windows 10 S işletim sistemi, Windows Store'dan bulunmayan uygulamaların yüklenmesine hiç bir şekilde izin vermiyor ve  de buna benzeyen güvenliği arttırıcı öteki kısıtlamaları da yer almakta.

Windows 10 S işletim sisteminin açıklanmasını izlemiş olan yıkıcı durumdaki WannaCry ransomware isimli saldırısından hemen sonra, Microsoft şirketi de hızlıca Windows 10 S işletim sisteminin bütün ''bilinmekte olan'' ransomware'lere karşı dayanıklı  bir durumda olduğunu söylemiş idi. Güvenlik ile ilgili araştırmacılar ise bu yapılmış olan açıklamayı bir meydan okuma şeklinde algılayarak, Matthew Hickey'in de yardımı ile birlikte, yalnızca 3 saatin hemen sonrasında bunun  çok yanlış olduğunu kanıtlamış oldular.

Hickey ise bu  işletim sisteminin güvenlik ile ilgili sistemlerini bu kadar fazla kolay aşmayı ummadığını açık bir şekilde. Windows 10 S işletim sistemi, normal Windows işletim sistemlerine göre daha çok mücadele sunmuş ancak Hickey, bilgisayar korsanlarının tarafından sık bir şekilde kullanılmakta olan Word makroları tekniği ile çokta zorlanmamış. Sonuç ise Windows 10 S işletim sistemi daha güvenli bir durumda olsa bile, hack'lenemez şeklinde olmaktan çok uzak görünmekte.

microsoft windows windows 10 S
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.