En İyi Olan Antivirüs Programı Açıklandı

Yapılmış olan pek çok test sonucuna dayanıp 2017 senesinin en iyi antivirüs programları açık bir şekilde listelendi.

En İyi Olan Antivirüs Programı Açıklandı

Yapılmış olan pek çok test sonucuna dayanıp 2017 senesinin en iyi antivirüs programları açık bir şekilde listelendi. Yazılım ile ilgili olarak en ufak açıktan bile  bütün bilgilerimizin sızdırılabilecek olduğu bu günlerde kişisel bilgisayarları tamamen güvende tutmak fazlası ile önemli bir konu durumuna geliyor. Kullanılmakta olan programların yalnızca sağladığı güvenlik değil sunmuş olduğu performans ve basit bir şekildeki kullanımı da çok büyük bir önem taşımakta. 2017 senesinin en iyi antivirüs programı şeklinde gerçekleştirilen bütün testlerde birincilik koltuğuna oturmayı başaran Kaspersky Lab. bu konu içerisinde fazlası ile iddialı bir duruş sergilemekte.

AV-TEST platformu, Ocak ile Haziran 2017 tarihleri içerisinde en başarılı durumdaki antivirüs programlarını açıkça listeledi. Sıralama ile ilgili programlar koruma, performans ve  de kullanılabilirlik kategorileri içerisinde, her birinden 6 puan olmak üzere toplamda 18 puan üstünden değerlendirildi.

Bu yarışmaların birincisi  ise 18 tam puan almayı başararak Kaspersky Lab oldu. 2. koltuğunu da Symantec ile birlikte Trend Micro 17.8 puanla  paylaşmıştı. En güvenilir  durumdaki ücretsiz antivirüs programı da  16.5 puan alarak Avast oldu.

Liste içerisinde hem ücretli hemde ücretsiz durumdaki yazılımlar yer alıyor. Ücretsiz bir  yazılım kullanmayı istiyorsanız en iyi çözüm şeklinde Avast'ı tercih etmeniz öneriliyor. Lakin belirtmekte bir yarar var, Avast'ı tercih ettiğinizde bilgisayarınızın performansından biraz ödün vermek mecburiyetinde kalacaksınız. Çünkü Avast'ın listenin arka sıralarına düşmesinin ilk nedeni bilgisayarların performansını fazlası ile etkileyen bir durumda olması.

 

avast kaspersky lab. av-test
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.