En Fazla Hangi Mobil İşlemci Kullanılmakta

Özellikle de akıllı telefonlar için çok farklı bir önemi bulunan çipsetler, yalnızca işlemci şeklinde değerlendiremeyecek olduğumuz bileşenlerdendir.

En Fazla Hangi Mobil İşlemci Kullanılmakta

Özellikle de akıllı telefonlar için çok farklı bir önemi bulunan çipsetler, yalnızca işlemci şeklinde değerlendiremeyecek olduğumuz bileşenlerdendir. Kameraların özelliklerinden, bağlantının özelliklerine kadar telefonda yer alan pek çok şeyi doğrudan etkilemekte olan bu çipsetler, komple  olarak bir çözüm sunmaktalar. Bu sebeple telefonu tercih ederken, tercih edecek olduğunu telefonun çipseti ile birlikte işlemcisine de bakmayı hiç bir şekilde ihmal etmeyin.

DeviceAtlas şirketi, 2017 senesinin ikinci çeyreğiyle alakalı gerçekleştirdiği araştırmasını paylaştı. 

Uygun durumdaki fiyatı, fiyatına göre sunmakta olduğu performans ve de düşük  bir güç tüketimiyle, ısı gibi avantajları yer alan Snapdragon 410 ürünü, yaklaşık olarak 2 seneden beri bir çok modelde karşımıza çıkmakta ve çıkmaya da halen devam ediyor.

Apple şirketinin iPhone 5s modelinde kullandığı ve de ilk mobil 64 bit desteklemekte bulunan A7 işlemcisi ve de iPhone 6s  modeli ile beraber iPhone 6s Plus modeli içerisinde kullanılan A9 işlemcisi ise Snapdragon 410'la birlikte en fazla kullanılan işlemcilerin arasında yar almakta.

Amerika ile birlikte Avrupa ülkeleri, Afrika, Japonya ve de  Rusya ilk sorada olmak üzere bir çok pazarda Qualcomm şirketinin Android arenasında yer alan liderliği göze çarpmakta.

Android dünyası içerisinde en fazla satan isimlerden Samsung şirketi, bilmiş olduğunuz gibi kendi işlemcilerini de üretmekte. Bu neden Android dünyasındaki işlemci tarafında 2. adı da Samsung şirketi.

MediaTek şirketi ise Hindistan ve de Afrika'da fazlasıyla çok tercih edilmiş. Listeye dahil edilmemekte olan Çin pazarı, sonuçları  tamamen değiştirebilecek durumdaki bir pazar. MediaTek şirketinin Çin pazarı içerisinde çok ciddi bir talebe sahip  bir durumda olduğunu da hatırlatmakta yarar var..

mobil mobil cihaz mobil işlemci
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.