Emily Wants To Play İncelemesi

Farkılı tarzda gerilim & korku oyunu oynamak istemez misiniz? Eğer istiyorsanız bu konuda Emily Wants To Play size yardım edebilir ! Bu yazımızda Emily Wants To Play korku oyununu inceliyoruz.

Emily Wants To Play İncelemesi

Emily Wants To Play oyunu, üç boyutlu bir korku oyunudur. Oyun tek mekan olarak evin içerisinde geçmektedir. Oyunda bir pizzacıyı yönetmekteyiz. İnternet üzerinden bir sipariş alıyoruz ve siparişi bir eve adrese teslim etmek üzere yola çıkarıyoruz. Eve vardığımızda zili çalıyoruz kapı açılıyor ancak kimse karşımıza çıkmıyor. Biz de müşteriyi bulup paramızı almak için salona giriyoruz ve tam da o an kapı birden üzerimize kapanıyor ve içeride mahsur kalıyoruz. İşte olaylar bundan sonra cereyan ediyor. Küçük bir kız hayaleti birden odanın belli bir noktasında beliriyor ve eğer o hayalet size bakarken gözünüzü ondan kaçırırsanız size saldırıyor ve oyunu kaybediyorsunuz. Oyunu kaybetmemeniz için de gözünüzü ondan ayırmamanız gerekiyor.

Öte yandan oyunda farklı yaratıklar da bulunuyor ve her birine karşı farklı taktik uygulamanız gerekiyor. Örneğin bazılarında hiç hareket etmemeniz gerekirken bazılarının sesini duyduğunuzda hemen o odadan çıkıp evin başka odasına kaçmanız gerekiyor. İşte oyun bu gibi tuzaklarla dolu ve haliyle çok çabuk karar verip uygulamanız gerekiyor.  Oyun çok korkunç bir oyun değil ancak yinede ani belirmeler gerçekten de ürpertiyor.

GRAFİK VE SES KALİTESİ

Oyunun grafikleri gayet yeterli gözüküyor hatta türü için tam tadında diyebilirim. Ancak tabii daha gerçekçi grafikler kullanılsaydı korku dozu da kuşkusuz artacaktı. Yine de gayet damak tadı veriyor. Ses kalitesi olarak ise aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Maalesef sesler bir süre sonra o kadar fazla tekrar ediyor ki sıkılabiliyorsunuz. Mesela her hayalet belirdiğinde aynı sesi çıkarması yani tek sound kullanılması bir hayli sıkıcı olabiliyor. 

OYNANIŞ

Oyunun aslında oynanış anlamında çok bir zenginliği bulunmuyor zaten. Yani buna bağlı olarak da oynanışla ilgili çok fazla yorum yapamayacağız ancak bazı oyun hatalarının gözüme çarpttığını söyleyebilirim. 

GENEL DEĞERLENDİRME 

7.6 / 10

Oyuna puanımızı yüksek verdik çünkü gerilimi gayet iyi yaşatan bir oyun. Aynı zamanda kafa yorulmuş bir oyun olduğu da aşikar. Grafikleri de fena sayılmayan bu oyunu oynayıp deneyimlemenizi tavsiye ederiz. Özellikle de farklı tada sahip bir korku yapımı oynamak istiyorsanız size ideal gelecektir.

 

emily wants to play incelemesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.