Elon Musk'un Türkiye'ye Gelmeyeceği Açıklandı

Bakanlık ile Türksat’ın desteği sayesinde, Global SatShow organizasyon firması tarafından resmi bir şekilde Elon Musk davet edilmiş idi.

Elon Musk'un Türkiye'ye Gelmeyeceği Açıklandı

Bakanlık ile Türksat’ın desteği sayesinde, Global SatShow organizasyon firması tarafından resmi bir şekilde Elon Musk davet edilmiş idi. Bu davetten sonra gerçekleştirilen online görüşme kapsamında, Elon Musk ekibinin durumu değerlendirmiş olduğu ve de olumsuz cevap vermemiş olduğu belirtilmişti. Yenilikçi projeleri ile isminden sık bir şekilde bahsettirmiş olan Musk ve de ekibi, ajandanın  çok yoğun olması nedeniyle bu etkinliğe katılamayacak olduklarını bildirdi.

SpaceX şirketinin projeleri ve de Tesla ile bilim dünyasındaki en büyük yıldızlarından bir tanesi haline gelen Elon Musk, Türkiye’de gerçekleştirilecek olan Global SatShow’a geleceği belirtilmişti. Cumhurbaşkanlığı ve 
 de Turksat işbirliği sayesinde gelecek olduğu açıklanan Elon Musk'un, etkinliğin en önemli misafirlerinden biri olması beklenmekte idi.

Uydular üstüne fazlası ile önemli bir senelik konferans olarak açıklanan Global SatShow, bu sene Haliç Kongre Merkezi içerisinde 9 ila 10 Kasım tarihlerinin arasında yapılacak. Bu etkinlik amacıyla gelecek konuklardan bir tanesi de, dünya kapsamında gerçekleştirdiği özel uzay projeleriyle gündemde bulunan SpaceX şirketinin patronunun olması beklenmekte idi.

Burda  ise en önemli pürüzlerden bir tanesi, Amerika ve de  Türkiye arasında yer alan vize anlaşmazlığı görünmekteydi. Bilmiş olduğunuz gibi hem Türkiye hem ise Amerika karşılıklı şekilde vize başvurularını askıya almış olduklarını açıklamıştı. Musk’ın da Türkiye'ye gelmek için bir vizesi bulunmamakta.

elon musk türkiye konferans
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.