Elon Musk'un Türkiye'ye Geleceği Açıklandı

SpaceX şirketinin projeleri ile birlikte Tesla sayesinde bilim dünyası içerisindeki en büyük yıldızlarından bir tanesi olmayı başaran Elon Musk, Türkiye’de gerçekleşecek olan Global SatShow’a gelecek.

Elon Musk'un Türkiye'ye Geleceği Açıklandı

SpaceX şirketinin projeleri ile birlikte Tesla sayesinde bilim dünyası içerisindeki en büyük yıldızlarından bir tanesi olmayı başaran Elon Musk, Türkiye’de gerçekleşecek olan Global SatShow’a gelecek. Cumhurbaşkanlığı ve de Turksat işbirliği ile gelecek olduğu açıklanan Elon Musk, etkinliğin en önemli misafirlerinden bir tanesi olacak.

Uydular üstüne çok önemli bir senelik konferans olan Global SatShow isimli konferans, bu sene Haliç Kongre Merkezi içerisinde 9 ila 10 Kasım tarihlerinin arasında yapılacak. Bu etkinlik ile ilgili gelecek konuklardan bir tanesi de, dünya çapında gerçekleştirdiği özel uzay projeleri sayesinde gündemde bulunan SpaceX şirketinin patronu da katılmış olacak.


Buradaki tek pürüz de Amerika ile Türkiye arasında çıkan vize anlaşmazlığı şeklinde görünüyor. Bilmekte olduğunuz gibi hem Türkiye hem ise Amerika karşılıklı bir şekilde vize başvurularını askıya almış idi. Elon Musk’ın da Türkiye  için herhangi bir şekilde vizesi yer almamakta.

Pekala, Elon Musk ülkemize tam olarak nasıl gelecek? Bu kapsamda ise ilk beklenti gelecek günler içerisinde Başbakan görevinde bulunan Binali Yıldırım‘ın Amerika'ya gerçekleştirecek olduğu ziyareti ile  birlikte vize probleminin tamamen çözülmesi olmakta. Eğerki bu problem çözülmezse bile, Elon Musk’ın özel bir izinle ülkemize gelecek olması bekleniyor.

elon musk türkiye global satshow
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.