Elon Musk'un Hyperloop İle Alakalı Planları Değişti

''Sıra dışı olan projelerin insanı'' şeklinde nitelenebilecek durumdaki eksantrik milyarderlerden Elon Musk, çok fazla boş zamana sahip bir insan gibi görünmekte.

Elon Musk'un Hyperloop İle Alakalı Planları Değişti

''Sıra dışı  olan projelerin insanı'' şeklinde nitelenebilecek durumdaki eksantrik milyarderlerden Elon Musk, çok fazla boş zamana sahip bir insan gibi görünmekte. SpaceX ile birlikte Tesla, Boring Company ve de  OpenAI içerisinde CEO’luk görevini yürütmeye devam eden Musk, New York ve de Washington DC arasına bir tane ''hyperloop'' inşa edebilmek amacı ile Amerika Birleşik Devletleri'nin hükümetinden sözlü bir  şekilde onay aldığını duyurdu. Bloomberg’de yayımlanmış olan bu habere göre ise, Musk yalnızca hyperloop tünelinin kazılması ile yetinmiyor. Ultra hızlı bir ulaşım sisteminin hepsi Musk tarafından inşa edilmiş olacak.

Musk  bu bahsi geçen projeyi 2013 senesi içerisinde gündeme getirmiş olduğunda fikrin ticarileşme sürecinden daha uzak kalma  konusunda söz vermişti. Projeye ilk duyurulduğu günden bu zamana kadar ilgi duyan ve  de öğrencilerin arasında türlü yarışmalar düzenlemeyi sürdüren Musk, ''Hyperloop'' isimli markasının ticari durumdaki haklarını da elinde bulundurmakta. Hyperloop için gerçekleştirilmiş olan yarışmanın 3. aşaması amacıyla hazırlanmış web sayfasında yer alan ''Ticari bir  tane Hyperloop geliştirmiyoruz'' şeklindeki ibaresinin kaldırılmış bir halde olması da ayrıca dikkatleri çekmekte.

Musk’ın aynı zamanda Boring Company ismini vermiş olduğu firması, Los Angeles’ın alt kısmına tünel inşa etme projesi kapsamında ilk aşamayı bitirdi. Proje kapsamında tüneller içerisinde saatteki hızı 200 kilometreye kadar ulaşabilen otomobillerle seyahat edilebilecek olması hedeflenmekte. Fakat en son girişim ise, Musk’ın bu tünellerde daha  da yüksek  düzeydeki hızları görmeyi istemekte olduğunu gösteriyor.

elon musk hyperloop abd
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.