Elon Musk'tan Çok Çılgınca Bir Plan

Elon Musk çok ilginç bir durumda olan girişimci.

Elon Musk'tan Çok Çılgınca Bir Plan

Elon Musk  çok ilginç bir durumda olan girişimci. Özel bir firma olan SpaceX firmasının CEO’su görevinde bulunan Musk nerede ise her ay çok daha yeni bir çılgın açıklama ile karşımızda yer alıyor. Onun mevcut hayalleri SpaceX  şirketinin sayesinde her geçtiğimiz gün gerçek olmaya yaklaşmış durumdayken, bizlerde  gelişmeleri merak içerisinde takip etmekteyiz.

Şu an içerisinde Dünya üstünde en hızlı yolculuk şekli aşikar bir biçimde uçaklar. Pekala, bunun üstüne nasıl çıkılabilmektedir? Elon Musk’a bakılırsa buradaki yanıt ise, uzay yolculukları amacıyla kullanılmakta olan roketlerin, Dünya üstünde hizmete girecek olması oluyor. Dünya üstünde yer alan her yer 1 saatin daha altında olacak biçiminde bir açıklama gerçekleştiren Musk, projesine çok fazla güvenmekte.

İnsanlık tarihindeki en hızlı yolculuk yöntemi olarak öne çıkan bu roketler ise, saatte yaklaşık olarak  18.000 mile kadar ulaşan hızları ile, yerküre üstünde yer alan herhangi bir yerin iş yerine gidip gelmekten çok  daha hızlı bir durumda olmasını sağlamış olacak.

Deniz aşırı şeklinde işlenecek olan bu sistemde yolcularda gemi ile açıkta yer alan roket platformuna yollanacak. Roket havalanıp atmosferin dışına çıkmış olacak. Yolculuk yerine ulaştığında ise atmosfere geri girip platformuna iniş gerçekleştirecek.

Bu inanılamayacak hız sayesinde Londra üzerinden Dubai’ye gitmeyi isteyen bir tane yolcu 10 saatlik bir uçuş gerçekleştirmek yerine, yalnızca 29 dakika içerisinde varış yerine ulaşmış olacak.

Kulağa ciddi anlamda inanılmaz gelmekte. 2024 senesi içerisinde Mars’a insanlığı göndermeyi isteyen bir adamdan çok daha azı hiç bir şekilde beklenemezdi aslında..

elon musk roket seyahat
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.