Elon Musk Destekli OpenAI Yapay Zeka Sistemi Öğrendiğini Uygulayabilecek

Artık VR ve arttırılmış gerçeklik gibi teknolojilerin ötesinde insan davranışlarını ve düşüncesini taklit eden, öğrenen, geliştiren yapay zeka inovasyonları gündemden düşmüyor. Bunlar arasında şüphesiz ki 2000'li yılların dahisi Elon Musk, kurduğu OpenAI şirketiyle zirveye oynayan isimler arasında yer alıyor.

Elon Musk Destekli OpenAI Yapay Zeka Sistemi Öğrendiğini Uygulayabilecek

Öncelikle OpenAI şirketinin kesinlikle bir organizasyon olduğunu ve tamamıyla geleceğe yön vermek için ciddi çalışmalara yöneldiğini belirtelim. Yani kâr etme arzusuyla hareket etmiyorlar. Bunun aksine birçok şirketle ortak bir paydada buluşarak geleceğin teknolojisini inşa etmeyi amaçlıyor. Başlangıcında Peter Thiel ve Sam Altman gibi isimler Elon Musk'a destek vererek toplamda 1 milyar $ gibi ciddi bir bütçe oluşturdu.

Haliyle bu bütçeyle iki farklı yapay zeka modülü ortaya çıkarılarak çalışmalara başlandı. Görselliği çok çeşitli düzlemlerde hesaplayarak algoritmasını çıkaran bu robotlar insanların yaptıkları ya da dijital olarak entegre edilen tüm işleyişi taklit edebiliyor. Bununla kalmayıp makine öğrenimi olarak geçen ve geleceğin en önemli sektörlerinden birisi olması beklenen yapay zeka gelişimini birebir uyguluyor.

Yani yapay zeka birebir olarak verilen şablonu oturtup uyguluyor. Sonrasında ise bunu nasıl geliştireceğini hesaplayarak buna uygun bir yol izliyor. Elon Musk yapay zeka ile ilgili açıklamalarında tüm projelerinden ayrı tuttuğu kâr amacı gütmeyen OpenAI için gelecek tanımlamasını yapıyor.

Ki bir anlamda herkese açık bir biçimde sunulan ve Universe adı verilmiş ortak alanda yapay zeka gelişimlerine dair ciddi adımlar atılmaya başlandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.