Eliyle Yaptığı Robotla Evlendi!

Yapay zeka üzerinde çalışmalarda yer alan eski bir Huawei çalışanı, yaşadığı ilişkilerde aradığını bulamayınca ilginç bir yola başvurdu ve kendi üretimi olan bir robotla evlilik yaptı.

Eliyle Yaptığı Robotla Evlendi!

Kendisine özel bir robot tasarlayan 31 yaşındaki Zheng Jiajia, ürettiği robot ile Çin'de evlenerek bir anda gündem olmayı başardı.

Tamamen silikonla kaplı olarak üretilen robot sorulan basit sorulara cevap verebilme yeteneğine sahip. Basit mimikler de kullanabilen robot şimdilik insan zekasından oldukça uzak. Zheng Jiajia, hayalini kurduğu bir robot tasarladığını belirtirken, yaptığı robotun tam kendi istediği gibi konuşan ve istediği şeyleri yapmaya programlanmış bir yapıda olduğunu açıkladı.

Yaptığı robotla evlenen Zheng Jiajia, aradığı aşkı nihayet bu robot sayesinde bulduğunu belirtirken bu robota isim olarak ta Yingying adını vermiş.

Günümüzde robotlarla aşk yaşama isteği bir çeşit ruhsal hastalık olarak değerlendiriliyor. Ancak gelişen teknoloji ile birlikte yapay zeka sistemlerinin insan düşüncelerinden ayırt edilmesinin gittikçe zorlaşması, yakın gelecekte bu tür nesnelere gerçekten aşık olunabileceği ve bu yapay zeka sistemlerinin gerçek bir insan gibi değerlendirilebileceği düşünülüyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.