Eğitime bir el de siz uzatın

Elektronik Atıkların Geri Dönüşümünü Destekleme Derneği (EAGD), elektronik atıkların çevreye zararını azaltmak için çalışan bir grup idealist gencin kurduğu bir topluluk.

Eğitime bir el de siz uzatın

4 yıl önce kurulan EAGD, belediyeler, geri dönüşümcüler, üreticiler ve sivil toplum kuruluşları ile birlikte çalışarak teknolojik atıkların geri dönüşümü için çalışıyorlar.

Bunu yaparken de, bu atıkların çevreye olan zararını anlatarak sosyal sorumluluklarını yerine getiren idealist gençler şimdi de “Köy Okullarına Bilgisayar” projesi ile eğitime de katkı da bulunuyorlar. Bu proje ile, kullanmadığımız bilgisayar ve bilgisayar parçalarını, yenileyip tamir ederek ihtiyaç duyan okullarla paylaşıyorlar.

Hep birlikte geçmişi geleceğe dönüştürelim

“Geçmişi geleceğe dönüştürün” şiarıyla yola çıkan dernek, bilgisayarsız okulların bilgisayarlarını karşılayarak eğitime katkıda bulunuyorlar. Bunu yaparken de bir yandan sivil toplum kuruluşları ve belediyelerin kontağını sağlıyorlar.

İlk olarak Malatya, Kurşunlu okulunda bir bilgisayar sınıfı kuran dernek, eğitime ve geri dönüşüme yardım etmek isteyen herkesi “Geçmişi geleceğe dönüştürün” sloganıyla bir el uzatmaya bekliyor. 

EAGD eğitim geridönüşüm STK
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.