Eğitim-bir-sen Yetkili Sendika Geleneğini Sürdürdü

Memur Sendikaları Konfederasyonu’na bağlı Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim-Bir-Sen) Muş Şube Başkanlığı, merkez ilçe ile Hasköy, Korkut ve Malazgirt ilçelerinde yetkili sendika oldu.

Eğitim-bir-sen Yetkili Sendika Geleneğini Sürdürdü
Memur Sendikaları Konfederasyonu’na bağlı Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim-Bir-Sen) Muş Şube Başkanlığı, merkez ilçe ile Hasköy, Korkut ve Malazgirt ilçelerinde yetkili sendika oldu.
Konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapan Eğitim-Bir-Sen Muş Şube Başkanı Mahir Barışan, geleneği bozmayarak yetkiyi devam ettirdiklerini söyledi. Varto ilçesinde de yollarına emin adımlarla devam ettiklerini dile getiren Mahir Barışan, "Yönetime geldiğimiz günden bugüne üye sayımızı yüzde 120 arttırarak üniversite teşkilatıyla beraber 3 bin 187 sayısına ulaştık. ’Elini koy ellerimin üstüne, sana gelen zamandan haber veriyorum’ diyen bir çekirdekte bir filizi, bir filizde bir fidanı, bir fidanda bir ormanı düşleyenler, güçlü teşkilat olduklarını bir kez daha tescil ettirmişler" dedi.
Muş’ta 7 bin dolayında çalışanın olduğunu hatırlatan Barışan, açıklamasını şöyle sürdürdü:
"Merkezde bin 556, Bulanık’ta 43, Malazgirt’te 409, Korkut’ta 200, Hasköy’de230, Varto’da 49, Yurt-Kur’da 19, üniversitede ise 283 üyemizle ildeki eğitim çalışanımızın yarısına yakının teveccühünü kazandık. Bu kutlu davanın mensubu olmakla yetinmeyip tüm eğitim çalışanlarına bu kutlu davayı anlatan neferlerimiz işyeri ve ilçe temsilcilerimizle okul okul, köy köy, mahalle mahalle gezerek kazanımlarımızı anlattık, etkiyi yetkiye dönüştürdük. İlke ve değer odaklı medeniyet değerlerine dönmeyi şiar edinmiş Türkiye’nin en etkin ve yetkin emek hareketi olarak milletin değerleriyle kavga edenlerin karşısında yer alarak sendikal mücadeleyi sağlıklı bir zemine oturttuk. Kuruş sendikacılığı değil duruş sendikacılığı yaparak 400 bin aşkın üyeye ulaştık. Büyümemiz, niceliğin yanı sıra nitelikli bir büyümedir. Büyümemizin altında yatan en büyük neden, amacının dışına çıkmış, kirlenmiş faaliyetler yürütülen, sendikal alana değer odaklı yeni soluk getirmekle mümkün olmuştur. Yetkili olduğumuz günden bugüne eğitim çalışanlarının haklarını koruduğumuz gibi geliştirdik de kat sayı sorununu kaldırdık, Kur’an kurslarına yaş sınırını getiren düzenlemenin kaldırılmasını sağladık. Cuma namazı iznini, başörtüsü yasağını kesintisiz eğitim dayatmasının sona erdirilmesi, fişleme aracına dönüşen milli güvenlik dersinin kaldırılması, ücretlerin iyileştirilmesi, nöbete ücret getirip angaryayı bitirmek, sınav görevlerindeki ücretlerindeki adaletsizliği gidermek ve bunun gibi yüzlerce kazanım… Böyle önemli çalışmalar yapan bir sivil toplum kuruluşunun büyümesi kadar normal bir şey var mı? Tek derdimiz temsil ettiğimiz eğitim çalışanlarını, kamu görevlilerinin sorunlarını çözmek, onlar için yeni kazanımlar sağlamak, ülkemizin ve ümmetin yararına olan projeler üretmek, mazlumun ve mağdurun sesini duyurmak, onlara yardım elini uzatmak, onlarla gönül köprüsü kurmaktır. Bunları şimdiye kadar yerine getirdik bundan sonra da bu duyarlılığımız devam edecektir. İlde yetkimizin devamını sağlayan, yetkiyi perçinleyen, geleneği devam ettiren, başta bize gönül veren üyelerimiz daha sonra da işyeri, okul, ilçe ve üniversite temsilcilerine ve son olarak yönetim kuruluma teşekkür ederim."
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.