Edge Preview İle Android Üzerinde Şifre Senkronizasyonu Olanaklı

Ekim ayının ortalarında Microsoft şirketi, Edge isimli tarayıcısını Google Play Store üzerine sunmuştu ve bu şekilde uygulama Android platformunda da kullanılmaya başlanmış idi.

Edge Preview İle Android Üzerinde Şifre Senkronizasyonu Olanaklı

Ekim ayının ortalarında Microsoft şirketi, Edge isimli tarayıcısını Google Play Store üzerine sunmuştu ve bu şekilde uygulama Android platformunda da kullanılmaya başlanmış idi. O zamandan bu yana, Android platformunda Microsoft Edge Preview çok daha  yeni özellikler ve de yenilikleri getirmeyi sürdürdü. Yazılım devinden çıkmış olan son güncelleme de, Android platformuna karanlık tema ile birlikte şifre senkronizasyon özelliklerini getirmiş oldu.


Karanlık tema, çok düşük ışık koşulları bulunduğunda web’de gezindiğiniz esnada gözlerinizi aşırı ışıktan korumak amacıyla mobil tarayıcınızı sizi hiç bir şekilde rahatsız etmeyecek biçimde kullanmanızı sağlamakta. Öte yandan, şifre senkronizasyonunun yeteneği, Edge’de kaydedilmiş olan şifrelerinizle birden çok cihaza basit bir şekilde erişmenizi sağlamakta.

Parolanın senkronizasyonu: Microsoft Edge’de yer alan parolalarınızı cihazlarınızın arasında senkronize etmekte, bu sebeple cihaza ne olursa olsun kaydetmiş olduğunuz parolaları sürekli olarak alabilirsiniz.

Karanlık tema; Aynı Windows 10 işletim sisteminde olduğu gibi, Edge’i gece olduğunda gözlerinizi yormadan çalıştırmak amacıyla çok düşük ışık koşulları ile size hizmet sunmaya devam eder.

Parolanın senkronizasyonu özelliği ise, birkaç gün öncesinde iPhone cihazları içerisine yerleştirilmişti. Windows 10 işletim sistemli PC‘niz ile iPhone telefonunuzun arasında kayıtlı bulunan parolalarınızı senkronize etmenize izin vermekte olan Microsoft Edge Preview sürümüne ait olan ilk versiyonu, Ekim başlarında iOS cihazlarına eklenmiş idi.

Şu an içerisinde Preview sürümünü kullandığınızda hata ile karşılaşma ihtimalinizin biraz yüksek olduğunu da kesinlikle unutmayın. Zira uygulamanın en son sürümünün, gelecek sene gelmesi planlanmakta.

microsoft edge edge preview
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.